יועמ"ש הכנסת התיר לח"כים לקיים "מפגש" לציון יובל לכיבוש, אך לא ביום ירושלים

איל ינון אמר כי החלטתו של יו"ר הכנסת אדלשטיין לאסור את ציון המועד נבעה מאי-הבנה, שכן הוא סבר כי מדובר ב"אירוע" או ב"טקס". ח"כ תומא-סלימאן: אתעקש לקיים את המפגש ביום ירושלים

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

היועץ המשפטי לכנסת, עו"ד איל ינון, קבע כי חברי הכנסת מהרשימה המשותפת יוכלו לציין בכנסת 50 שנה לכיבוש למרות שיו"ר הכנסת אסר על כך. ינון כתב לח"כ עאידה תומא-סלימאן כי החלטתו של אדלשטיין נבעה מאי-הבנה, כיוון שהוא חשב שמדובר ב"אירוע" או ב"טקס", אך משהתברר כי מדובר ב"מפגש", אין מניעה לקיימו. עם זאת, ינון קבע כי "המפגש" לא יוכל להתקיים ביום ירושלים.

"מאז ומעולם לא נעשתה צנזורה על תכני המפגשים שמקיימים חברי הכנסת במשכן , ככל שלא מדובר במקרים חריגים וקיצוניים שיש בהם משום חשש לעבירה על החוק או פגיעה בביטחון ובסדר במשכן, וליו"ר הכנסת אין כל כוונה לשנות מדיניות זו", כתב ינון במכתב ששיגר לחברת הכנסת עאידה תומא-סלימאן שביקשה לציין את המאורע.

אחמד טיבי ועאידה תומא-סלימאן בוועדה לקידום מעמד האשה בכנסת, ב-2015
אחמד טיבי ועאידה תומא-סלימאן בוועדה לקידום מעמד האשה בכנסת, ב-2015צילום: אוליבייה פיטוסי

ינון הוסיף כי חלה אי-הבנה באשר לאופי ציון המועד. "בעוד שאת ביקשת למעשה לקבל אולם לצורך קיום 'מפגש', לשכת היו"ר סברה כ מדובר ב'אירוע' או ב'טקס' שלגביו חלים כללים אחרים... משהובהר כי מדובר במפגש, אין מניעה עקרונית לקיומו ומוקד ההזמנות של מרכז המבקרים הונחה בהתאם".

עם זאת, ינון קבע במכתבו כי החלטתו של אדלשטיין לאסור על קיומו של האירוע באחד מאולמות הכנסת בתאריך שבו חל יום ירושלים היא החלטה לגיטימית.

חברת הכנסת תומא-סלימאן אמרה בתגובה כי בכוונתה להתעקש על קיום האירוע ביום ירושלים. "אולמות הכנסת אינם נכסיו הפרטיים של יו"ר הכנסת, והניסיון להתערב בתוכן ותזמון המפגשים הוא התערבות פסולה ופגיעה חמורה בנציגי הציבור. חבל מאוד שהיועץ המשפטי לכנסת נותן גיבוי ליו"ר הכנסת במקום להגן על ערכי הדמוקרטיה והזכות לחופש ביטוי", אמרה תומא-סלימאן.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ