השרים התכוונו להיעדר מטקס לטראמפ, נתניהו זעם והודיע על חובת נוכחות

רוב שרי הממשלה הודיעו כי לא יגיעו לטקס קבלת הפנים בנתב"ג לאחר שהובהר להם כי יצטרכו לעבור בידוק ביטחוני, שבסופו כלל לא ילחצו את ידו של הנשיא. בתגובה פיזר רה"מ את ישיבת הקואליציה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים40

ראש הממשלה בנימין נתניהו הוציא היום (ראשון) הנחיה לכל שרי הממשלה ולפיה קיימת חובת נוכחות בטקס קבלת הפנים לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ בנמל התעופה בן-גוריון מחר בצהריים. פקיד ישראלי בכיר ציין שנתניהו פרסם את ההנחיה לאחר שגילה כי רוב שרי הממשלה לא מתכוונים להגיע לאירוע.

בשבועיים האחרונים חלו שינויים רבים בתוכניות לגבי טקס בנתב"ג. בתחילה תוכנן טקס קבלת פנים ארוך שיכלול נאומים ולחיצות ידיים לכל שרי הממשלה ולשאר בכירי המדינה שימתינו לטראמפ עם הגעתו. אלא שאז הבהירו בצוות ההכנה של הבית הלבן כי בשל מזג האוויר החם הם מעוניינים לקצר את הטקס ככל האפשר ולכלול בו רק נגינה של ההמנונים, לחיצת ידיים עם ראש הממשלה בנימין , הנשיא ראובן ריבלין ויו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ומשמר כבוד.

נתניהו והשרים בישיבת הממשלה, הבוקר
נתניהו והשרים בישיבת הממשלה, הבוקרצילום: אמיל סלמן

לאור זאת, שרי הממשלה עודכנו כבר לפני כמה ימים כי הם אינם מוזמנים לטקס קבלת הפנים. אתמול בערב השתנו התוכניות ושרי הממשלה עודכנו כי הם מוזמנים להשתתף בטקס קבלת הפנים לטראמפ. עם זאת, הובהר להם כי יהיה עליהם להגיע לנתב"ג שעתיים וחצי לפני נחיתתו של נשיא ארה"ב, כיוון שהם יצטרכו לעבור בידוק ביטחוני. כמו כן, הובהר להם כי הם לא יוכלו ללחוץ את ידו של טראמפ אלא רק יצפו בטקס מהיציע. משרד החוץ אף מסר לשרים כי ההשתתפות אינה חובה.

כתוצאה מכך, הודיעו רוב שרי הממשלה כי אינם מתכוונים להגיע לטקס קבלת הפנים. היום בצהריים בישיבת ראשי מפלגות הקואליציה עודכן נתניהו על כך שנוכחות השרים בטקס קבלת הפנים תהיה דלילה וכי רוב ראשי המפלגות לא יגיעו. פקיד ישראלי בכיר שהשתתף בישיבה ציין כי נתניהו רתח מזעם ופוצץ את הישיבה. מיד לאחר מכן הוציאה לשכת ראש הממשלה הנחיה לכל שרי הממשלה לפיה חובה עליהם להשתתף בטקס קבלת הפנים בשדה התעופה.

הפיצוץ בישיבת הקואליציה הוא המשך להתקוטטות הבוקר בישיבת שרי הליכוד. נתניהו נזף בישיבה בשרה גילה גמליאל שהגיעה באיחור. לאחר מכן, במהלך הישיבה אמר יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן כי שרת התרבות מירי רגב לא מגיעה להצבעות ואינה דואגת לקזז את הצבעתה. "נמאס לי לרוץ אחרייך", אמר לרגב, שהשיבה לו: "תרוץ אחריי, תרד במשקל". נתניהו קטע את הוויכוח אך גיבה את טענתו של ביטן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ