ניסנקורן או יחימוביץ': היום הבחירות לראשות ההסתדרות

2,100 קלפיות ייפתחו הבוקר ברחבי הארץ. במטה יחימוביץ' שכרו חוקרים פרטיים ומאבטחים מחשש לזיופים. ניסנקורן מעוניין בשיעור הצבעה נמוך ובשלטי החוצות שלו לא צוין תאריך הבחירות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלי יחימוביץ' ואבי ניסנקורן
שלי יחימוביץ' ואבי ניסנקורן

הבחירות לראשות ההסתדרות יתקיימו היום (שלישי), ו–535 אלף עובדים יבחרו ב–2,100 קלפיות ברחבי הארץ בין היו"ר המכהן אבי ניסנקורן לבין ח"כ שלי יחימוביץ'.

בעקבות שינוי שיטת ספירת הקולות, התוצאות אינן צפויות להתקבל לפני יום חמישי. הקלפיות מתחלקות בין קלפיות אזוריות לבין קלפיות שמוצבות במקומות עבודה. הקולות בכל קלפי נספרו בעבר באתר ההצבעה, אך בעקבות טענות של מטה יחימוביץ' כי קלפיות במקומות העבודה הן פתח לזיופים, ירוכזו כל פתקי ההצבעה בגני התערוכה בתל אביב וייספרו שם.

שני המטות משדרים כי הם הולכים לנצח בבחירות. במטה ניסנקורן שמים את יהבם על הממסד בארגוני העובדים ואומרים כי 95% מראשי הוועדים, 2,200 במספר, תומכים בו. לניסנקורן גם ברית פוליטית עם עמיר פרץ (המחנה הציוני), משה כחלון (כולנו) וסיעת עוז שהקים השר חיים כץ (הליכוד). ממטה ניסנקורן נמסר אמש: "הפכנו את ההסתדרות לתנועה חברתית. אנחנו בטוחים שהעובדים והגמלאים יביעו את אמונם ואנחנו ננצח ניצחון ברור ונמשיך בעשייה החברתית, במעשים ולא בדיבורים".

מנגד, במטה יחימוביץ' מתמקדים בהשגת הקולות האופוזיציוניים לראשי הוועדים. במקומות העבודה הגדולים דוגמת חברת חשמל ורכבת ישראל יש לוועדים אופוזיציה משמעותית, המונה אלפי חברים. יחימוביץ' גם נהנית מתמיכת פנחס עידן, יו"ר ועדת רשות שדות התעופה ואיש בעל השפעה רבה באיגודי העובדים. המטרה של יחימוביץ' היא להעלות את שיעור ההצבעה, שעמד בבחירות הקודמות להסתדרות על 40%. ניסנקורן מעוניין דווקא בשיעור הצבעה נמוך. בשלטי החוצות שהציב בכל ארץ כלל לא צוין תאריך הבחירות להסתדרות.

איתן כבל, שהפסיד בבחירות להסתדרות ב–2012 לעופר עיני, טוען כי היו זיופים משמעותיים בתהליך. במטה יחימוביץ' שכרו על כן את שירותיו של משה מזרחי, לשעבר ראש אגף החקירות במשטרה וח"כ במפלגת העבודה, שירכז את הטיפול במניעת זיופים. נשכרו גם חוקרים פרטיים והוצבו מאבטחים מטעם המטה. שלשום אמרה יחימוביץ': "אני הולכת לנצח. יש סיכוי מאוד גבוה שבעוד 30 שעות אהיה האשה הראשונה ב–97 שנות גברים בהסתדרות".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ