בשורה חיובית ליחימוביץ': אחוז הצבעה גבוה בבחירות להסתדרות

45.2% מבעלי זכות הבחירה הצביעו עד תום הבחירות הלילה. בעוד הממסד ההסתדרותי מזוהה עם ניסנקורן, יחימוביץ' נסמכת על אופוזיציות פנימיות בוועדים הגדולים ועל מצביעים חופשיים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יחימוביץ' מצביעה בבית ההסתדרות בתל אביב, אתמול

אחוז הצבעה גבוה נרשם בבחירות לראשות ההסתדרות שנערכו היום (שלישי). 45.2% מבעלי זכות הבחירה הצביעו סגירת הקלפיות. לשם השוואה, בבחירות להסתדרות ב-2012 הצביעו 40% מבעלי זכות ההצבעה.

אחוז הצבעה גבוה אמור לשרת את ח"כ שלי יחימוביץ', שהתמודדה מול יו"ר ההסתדרות הנוכחי אבי ניסנקורן. בעוד הממסד ההסתדרותי שתמיד מצביע בבחירות מזוהה עם ניסנקורן, יחימוביץ' מסתמכת על האופוזיציות הפנימיות בוועדים החזקים ועל המצביעים החופשיים.

ניסנקורן מצביע בתל אביב, אתמולצילום: עופר וקנין

יום הבחירות מלווה בתלונות מצד שני הצדדים. במטה יחימוביץ' טענו כי קלפיות במקומות עבודה נפרצו, מה שעלול להביא להכנסת פתקים של אנשים שלא הצביעו. המטה הפיץ תמונות של קלפיות כאלו מבית החולים הדסה בירושלים ובחברת החשמל בלוד.

לעומת זאת, במטה ניסנקורן טענו כי פעיל של יחימוביץ' הפך קלפי בבית החולים סורוקה שבבאר שבע. במטה טוענים כי יחימוביץ' מאשימה אותם בגזענות, לאחר שפעיל שלה הפיץ הודעה הקוראת להצביע לה מכיוון שניסנקורן "לא אוהב ערבים".

מכיוון שהקלפיות במקומות העבודה לא נספרים במקום, אלא הועברו לגני התערוכה, התוצאות צפויות להתפרסם רק ביום חמישי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ