תוצאות ביניים בהסתדרות: ניסנקורן מוביל על יחימוביץ'

חברת הכנסת טוענת כי התנהלה "מערכת רמאויות שיטתית" בשורה של קלפיות, ומסרה כי תגיש עתירה לפסילתן. ניסנקורן: השמצות מופרכות, זהו ניצחון מוחץ. התוצאות הסופיות: ביום חמישי

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניסנקורן מצביע בתל אביב, אתמול
חיים לוינסון

אבי ניסנקורן מוביל על שלי יחימוביץ' בבחירות לראשות ההסתדרות, כך מגלה ספירת 27% מהקלפיות. הקלפיות שנספרו הן אלה שנמצאות באזורי המגורים, ומחר (חמישי) צפויות להתפרסם התוצאות הרשמיות עם ספירת יתר הקלפיות במקומות העבודה. במטה של יחימוביץ' טוענים כי התנהלה "מערכת רמאויות שיטתית" בשורה של קלפיות ומסרו כי יגישו עתירה לפסילתן. ניסנקורן: "השמצות מופרכות". 

יו"ר ההסתדרות הנוכחי אבי ניסנקורן פרסם הבוקר הודעה שלפיה "התוצאות בקלפיות המגורים מראות שחברי ההסתדרות בחרו במעשים ולא בדיבורים - 59.07% מול 40.94%", והוסיף כי "זהו ניצחון מוחץ".

יחימוביץ' מצביעה בבית ההסתדרות בתל אביב, אתמולצילום: מוטי מילרוד

במטה יחימוביץ' מסרו כי יגישו עתירה לפסילת רשימה של קלפיות בטענה ל"מערכת רמאויות שיטתית בבחירות לראשות ההסתדרות". לטענתם, יש להם הוכחות לכך שאיימו על עובדים ונפרצו תיבות קלפי.

במטה ניסנקורן השיבו כי "צר לנו שיחימוביץ' לא משלימה עם התבוסה וממשיכה במסע הבכי וההשמצות שנמשך כבר שלושה חודשים. עושה רושם שהיא שמה לה למטרה לפגוע בהסתדרות, בוועדי העובדים ובעבודה המאורגנת בישראל וביותר מ-240 אלף בוחרים - כמות המצביעים הגדולה ביותר ב-20 השנים האחרונות. התנהגותה מביכה ומבישה - היא לא מכבדת את רצונם הברור של הבוחרים ומנסה לפגוע בהליך הדמוקרטי דרך השמצות מופרכות".

45.2% מבעלי זכות הבחירה הצביעו עד סגירת הקלפיות, שיעור הצבעה גבוה יחסית. לשם השוואה, בבחירות להסתדרות ב-2012 הצביעו 40% מבעלי זכות ההצבעה. אחוז הצבעה גבוה אמור לשרת את יחימוביץ', כאשר בעוד הממסד ההסתדרותי שתמיד מצביע בבחירות מזוהה עם ניסנקורן, יחימוביץ' מסתמכת על האופוזיציות הפנימיות בוועדים החזקים ועל המצביעים החופשיים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ