הבחירות להסתדרות: אחרי ספירת כמחצית מהקולות, ניסנקורן מוביל ב-20%

בעקבות דיון בבית המשפט חודשה היום ספירת הקולות, ויו"ר ההסתדרות הנוכחי זכה ב–60% מהם. יחימוביץ אמרה כי תגיש עתירה הדורשת לפסול את תוצאות הבחירות עקב זיופים

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניסנקורן, היום בקלפי בתל אביב
חיים לוינסון

אחרי ספירת יותר מ-40% מהקולות בבחירות להסתדרות, יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן זכה בכ–60% מהם, וחברת הכנסת שלי יחימוביץ ב–39%.

אתמול הורה בית המשפט לעצור את הספירה, והיום היא התחדשה בעקבות סיכום שהושג בדיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב. יחימוביץ הודיעה כי תגיש בהמשך עתירה הדורשת לפסול את תוצאות הבחירות, מכיוון שלטענתה נעשו זיופים מסיבים והופעלו לחצים על עובדים במטרה שייתמכו בניסנקורן.

בדיון היום לחץ השופט איתן אורנשטיין על יחימוביץ להגיע להסדר על המשך הספירה בפיקוח משותף, ובמידה שתרצה תוכל להציג את טענותיה בהמשך. "דבר אחד בתמונה מתברר — צריך לסיים את הבדיקה ולספור את הקולות, כי הנזק שייגרם גדול מאוד", אמר. "הספירה הזו צריכה להיות בפיקוח יחד איתכם, אבל צריך לעשות אותה כמה שיותר מהר ובמידת האפשר לסיים אותה עוד לפני מחר". נשיא המחוזי הוסיף כי "ועדת הבחירות תסיים את כל הספירה תוך פיקוח, עם נציגים. גם בבירור, ותשמרו על כל הזכויות. ואז תשקלו את הצעדים שלכם — אבל את זה אתם חייבים לסיים".

לדברי יחימוביץ, משקיפים מטעמה לא הורשו להיכנס לפקח על ההצבעה בחלק מהאתרים; נציגי ניסנקורן ליוו את המצביעים לתוך הקלפי; הופצו פתקים מסומנים מה שגרם לעובדים לחושש שאופן הצבעתם יתגלה; קלפיות הגיעו למרכז הספירה בגני התערוכה פרוצות; מאות קלפיות מספר המצביעים בפועל לא תאם את מספר המצביעים שנרשמו על ידי ועדת הבחירות; ושלוש משאיות הגיעו למרכז הספירה רק כעבור 10 שעות, והן "טופלו בדרך". יחימוביץ צירפה כמה תצהירים כדי להוכיח את טענותיה, שבהסתדרות ובמטה ניסנקורן הדפו. נערכה הצבעה גם לבית נבחרי ההסתדרות, שבו שינויים קלים במספרי הקולות משמעותיים.

יחימוביץ' אמרה היום כי "שתיקה והעלמת עין מעבריינות ממוסדת ושיטתית ומביזוי כל ערך דמוקרטי של בחירות, היא בלתי אפשרית ציבורית, משפטית ומוסרית. רצון הבוחר לא רק שלא כובד, אלא שנרמס שוב ושוב. תחילה במסכת של איומים והפחדות חסרי תקדים על עובדים החוששים למטה לחמם, ובהמשך במעשים פליליים של ממש. כמי שבליבת אמונתה חיזוק העבודה המאורגנת על רכיביה הדמוקרטיים, כאן אפשר לומר בוודאות שערך זה נרמס ברגל גסה, ואין בכוונתנו לעבור על כך לסדר היום". עוד נמסר כי בשעה זאת עוסקים צוותים משפטיים במיון מאות עדויות מצולמות ממעשי תרמית ואלימות בקלפיות, מקצתן תועדו בידי פעילים ואחרות בידי משרד החקירות "וייצמן יער" שנשכר מראש בידי מטה יחימוביץ. היא התייחסה בפוסט בפייסבוק לנושא וכתבה כי השופט אורנשטיין "הבהיר כי אנו יכולים להגיש את העתירה העיקרית לפסול את הבחירות ולקיימן מחדש".

ממטה עוגנים נמסר: "אין כל שחר לטענותיה של יחימוביץ, אשר איננה משלימה עם רצון הבוחרים. אנחנו מלאי ביטחון שטענותיה המופרכות של יחימוביץ וניסיונה לפגוע בהצבעתם של 244 אלף עובדים וגימלאים לא יצלח. יחימוביץ פועלת בעולם מקביל שבו כולם אשמים כל הזמן וככה פעלה לאורך כל קמפיין הבחירות וביתר שאת מאז הבינה את גודל תבוסתה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ