הממשלה תומכת: מתפקדי מפלגות יוכלו לקחת חצי יום חופש ביום הפריימריז

אישור ההצעה בוועדת השרים יצר עימות בין הליכוד ויש עתיד, שבה לא מתקיימות בחירות מקדימות. במפלגה זעמו על רקע דחיית שורת הצעות חוק אחרות: "זה הדבר הכי חשוב לשנות במדינה?"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ועדת השרים לחקיקה אישרה היום (ראשון) את הצעת החוק להעניק חופש למתפקדים ביום הבחירות המקדימות, כדי שיוכלו להצביע. ההצעה, שיזמו חברי הכנסת יואב קיש ודוד ביטן (הליכוד), עוררה עימות בין הליכוד ליש עתיד. 

על פי הצעת החוק, ביום שבו מתקיימות הבחירות הפנימיות יוכלו עובדים בעלי זכות בחירה לחייב את המעסיק לאפשר להם לנצל חצי יום חופשה על חשבון ימי החופשה השנתית, ובלבד שהודיעו על כך לפחות שבועיים מראש.

יוזמי החוק ביטן (מימין) וקיש בוועדת הכנסת, בשנה שעברהצילום: אמיל סלמן

ביש עתיד, שבה לא מתקיימות בחירות מקדימות, מיהרו לתקוף את ההחלטה. "הממשלה הזו איבדה כל קשר לציבור. במקום להתעסק במה שחשוב מתעסקים במרכזי המפלגות ובפוליטיקה הפנימית שלהם", נאמר בהודעת המפלגה. "אין לכם במה להתעסק? להעביר חוק כדי לתת עוד יום חופש לחברי המפלגות שלכם כדי שילכו להצביע בשבילכם בקלפי? זה הדבר הכי חשוב לשנות במדינה כרגע?". במפלגה זעמו על החלטת ועדת השרים לחקיקה לקדם את החוק ובמקביל לדחות שורה ארוכה של הצעות חוק, בהן יוזמה של חבר המפלגה, ח"כ יעקב פרי, לאפשר לכנסת לפקח על מינוי ראש המועצה לביטחון לאומי.

ח"כ קיש, אחד מיוזמי החוק, לגלג על הביקורת שהשמיעו ביש עתיד. "האחרון שיכול להטיף למפלגה דמוקרטית זה יאיר לפיד, עם שלטון הדיקטטורה במפלגתו אשר בנוסף מנסה להטעות את הציבור. לא מדובר בעוד יום חופש, אלא חלק מימי החופש השנתיים שמוקצבים לעובד בכל מקרה. כמה עצוב שמי שלא מגיע לכנסת ולא אומר כלום על שום דבר בוחר להתעסק בהצעת חוק ראויה, מיטיבה ושלא עולה שקל לציבור". 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ