על אף החקירה נגדו, ח"כ סלומינסקי יחזור לנהל את ועדת החוקה

סלומינסקי, שיצא לחופשה בעקבות טענות כי הטריד מינית, קיבל את ההחלטה לאחר שהיועץ המשפטי של הכנסת הורה לו להחליט אם הוא חוזר לוועדה או פורש ממנה

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סלומינסקי בדיון בוועדה לצד יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בשנה שעברה
יהונתן ליס

ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי), שנחקר בחשד להטרדה מינית, יחזור השבוע לנהל את ועדת החוקה, חוק ומשפט. לפני כחמישה חודשים יצא סלומינסקי לחופשה אחרי שפורסם כי כמה נשים אומרות שהטריד אותן מינית.

סלומינסקי יחזור בעקבות הנחיה מפורשת של היועץ המשפטי לכנסת כי עליו להחליט לאלתר אם לפרוש סופית או לחזור ולנהל את הוועדה. היועץ עו"ד איל ינון כתב לסלומינסקי כי ההסדר שבמסגרתו העביר את הניהול באופן זמני לח"כים אחרים במפלגה שפעלו ברוטציה לא יוכל להימשך. "היות והבדיקה בעניינך עדיין נמשכת, לא ניתן עוד להמשיך בהסדר זה שיש בו כדי לפגוע בתפקודה הסדיר של הוועדה", כתב ינון.

חברות הכנסת זהבה גלאון, תמר זנדברג ומיכל רוזין (מרצ), דרשו מיו״ר הכנסת ח״כ יולי אדלשטיין על מנת שישעה את ח״כ סלומינסקי מראשות הוועדה. ״לא מתקבל ולא סביר כי בעוד סלומינסקי מצוי בחקירה פלילית בהאשמות חמורות אלה ימשיך לנהל ועדה כלשהי בכנסת", כתבו לאדלשטיין, "המשך כהונתו כיו״ר הוועדה בשלב זה תביא להזניה ולהגחכה של הדיונים".

לפני שבועיים אמר גם יו"ר מפלגת הבית היהודי, השר נפתלי בנט, שראוי להשיב את סלומינסקי לראשות הוועדה. "הבן אדם אומר לא עשיתי", אמר בנט בראיון לערוץ הכנסת והוסיף, "אדם הוא חף מפשע עד שהוכח אחרת ואני מאמין בזה". 

חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה להב 433 סבורים כי אם לא תוגש תלונה רשמית נגד סלומינסקי, יאלצו לסגור את התיק נגדו. בידי החוקרים קיימות עדויות של נשים שהעידו בפני צוות בדיקה בראשות רבנים וחלקן אף מסרו עדויות במשטרה, אולם אף אחת מהן לא הגישה תלונה רשמית בנושא. לדברי החוקרים, במצב כזה אין סיבה גם לזמן את חבר הכנסת לחקירה נוספת.

השוטרים מנהלים מגעים עם אחת העדות — שהמקרה שלה, על פי עדותה, התרחש בשנים האחרונות ולא חלה עליו התיישנות כמו במקרים אחרים — כדי שתגיש נגד סלומינסקי תלונה רשמית. מקורות המעורים בחקירה טוענים כי המקרים שתוארו כוללים התנהגות בוטה מצד סלומינסקי, שלא תמיד חצתה את הרף הפלילי. מי שיקבל את ההחלטה על המשך הטיפול בתיק הוא היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ