לפיד חרג שוב ממכסת ההיעדרויות המותרת בכנסת; בהלול ננזף כי שידר כדורגל

ועדת האתיקה קיבלה הפעם את הסבריו של יו"ר יש עתיד ולא קנסה אותו. גם ראש הממשלה נעדר יותר מהמותר, אך הוועדה קבעה כי היעדרויותיו מוצדקות בשל תפקידו

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לפיד בישיבת סיעה השנה
לפיד בישיבת סיעה השנהצילום: אמיל סלמן

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, חרג, זו הפעם השניה ברציפות, ממכסת ההיעדרויות המותרת מישיבות הכנסת. לפיד נעדר בכנס החורף החולף מ-21 ישיבות מתוך 63 הישיבות שהתקיימו, כלומר ישיבה אחת מעל המותר. בכנס הקיץ שעבר לפיד נעדר מ-32 מתוך 75 הישיבות.

לפיד הסביר לחברי וועדת האתיקה שטעה לחשוב שהיעדרות של שליש מימי הישיבות עומדת במכסה. הוא הוסיף כי הוא פעיל בוועדת המשנה לשירותים חשאיים של ועדת החוץ והביטחון, המתכנסת לא פעם בימים ראשון וחמישי שאינם נספרים במכסה ולכן היה פעיל בכנסת מעבר למינימום הנדרש. הוועדה קיבלה את הסברו, ולא הטילה עליו עונש. זאת, בניגוד לפעם הקודמת, אז קנסה אותו הוועדה בשכר של ארבעה ימי עבודה.

סגן השר ירון מזוז (ליכוד) נעדר אף הוא מעבר למכסה המותרת ולא הגיע ל-30 ישיבות שהן חמש ישיבות מעל המותר. הוועדה לא קיבלה את הסבריו להיעדרותו אך מאחר שזאת הפעם הראשונה הוטלה עליו אזהרה בלבד.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נעדר מ-37 ישיבות שהן 6 ישיבות מעל המותר, ואולם בשל תפקידו הוחלט לראות בהיעדרויותיו כמוצדקות.

בהלול ביום הרדיו החינוכי בכנסת בשנה שעברהצילום: דוברות הכנסת

הוועדה נזפה בח"כ זוהיר בהלול (המחנה הציוני) בעקבות השתתפותו הקבועה כפרשן במשדרי כדורגל. בהלול קיבל לפני כשנה היתר מהוועדה לשמש כפרשן בטלויזיה בארבעה משדרים בלבד מדי שנה ולא לקבל תשלום עבור הופעותיו.

בהלול חרג מהמכסה שהוקצתה לו. בוועדה ציינו כי שהאיסור על ח"כים להשתתף באופן קבוע בתכניות טלויזיה, רדיו או בעיתונות הכתובה הוא מחשש להטיה של עמדותיהם בדיונים בכנסת בנושא גופי התקשורת שבהם הם עובדים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ