ארדן תוקף את משרד המשפטים: מסתיר מידע על עבריינים מהציבור ומסייע להם להסתתר

על רקע חקירת המורים מתל אביב ומטבריה בחשד לעבירות מין, האשים השר לביטחון הפנים את משרד המשפטים כי הוא מונע העברת מידע על רישומים פליליים של מועמדים לעבודה בשל הגנה על פרטיותם

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ארדן בטקס פתיחת תחנת משטרה בביתר עילית, במארס
יהונתן ליס
יהונתן ליס

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, האשים הבוקר (רביעי) את משרד המשפטים כי הוא מסתיר מהציבור מידע על עבריינים בשם הרצון להגן על פרטיותם ובכך מסייע להם להסתתר. ארדן אמר את הדברים במליאת הכנסת על רקע חקירת המורים מתל אביב ומטבריה בחשד לעבירות מין.

בתשובה לשאילתא שהגיש ח"כ מיקי רוזנטל (המחנה הציוני) על העברת רישום פלילי של מועמדים לעבודה במוסדות פרטיים, אמר ארדן כי "היום תחום הגנת הפרטיות יצא מכל פרופורציה בחסות משרד המשפטים. ההגנה שמשרד המשפטים נותן לאנשים פרטיים משמשת אנשים שעברו על החוק כדי להסתתר".

ארדן ציין כי משרד המשפטים אמון על החוק להגנת הפרטיות ולכן האחריות לאי-דיווח מוטלת עליו: "המשטרה יכולה לתת מידע על עברם של אנשים רק בהתאם למה שמשרד המשפטים מאפשר לה, כי חוק הגנת הפרטיות הוא תחת משרד המשפטים".

לאחר מכן הוסיף: "האם לדעתי צריך להרחיב את המקצועות, האנשים והמוסדות (שניתן להעביר להם את המידע)? ברור". לדברי ארדן, אף שישנם מוסדות שהופרטו משיקולים כלכליים ורצון לשפר את איכות השירות, משרד המשפטים לא מכיר בזכאותם לקבל מידע על רישום פלילי של מועמדים לעבודה. "זה שם את המשטרה במצב בלתי אפשרי שבו היא לא יכולה למסור מידע גם אם הוא קיים ברשותה", אמר.

השר האשים את משרד המשפטים כי הוא מקשה על המשטרה לאסוף מידע על הסתה ברשתות החברתיות אך בו בזמן מתעלם ממעקב של פייסבוק אחרי אזרחים. "משרד המשפטים מקשה מאוד גם על המשטרה לקבל נתונים ולהוריד הסתה מהרשתות החברתיות אבל הוא לא מחייב את פייסבוק לגילוי נאות איך פייסבוק עוקבת אחריך ופותחת לך את המיקרופון ועושה הרבה דברים שאתה לא מודע להם בכלל", אמר, "באותה צורה הוא חוסם מתן מידע על אנשים מהמרשם הפלילי". 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ