ועידת מרצ דחתה את הצעת גלאון לפריימריז פתוחים במפלגה

גלאון לא השיגה רוב של 60% להצעתה. הפסדה של ראשת המפלגה היה צפוי, וכעת היא תרכז מאמציה בבחירת ועידה חדשה בחודש אוקטובר בניסיון להשיג שליטה גדולה יותר

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גלאון בוועידת מרצ, אתמול
חיים לוינסון

ועידת מרצ דחתה אמש (ראשון) את הצעתה של ראשת המפלגה זהבה גלאון לפריימריז פתוחים לראשות המפלגה. גלאון היתה זקוקה ל-60% תמיכה בהצעתה, אך זכתה ל-43.5% בלבד. הצעות נוספות לבחירת הרשימה שעלו בוועידה לא התקבלו גם הן. הצעתו של חבר הכנסת אילן גילאון, המבקשת לשריין בכל חמישייה ברשימה אדם שמעולם לא כיהן בכנסת, נדחתה אף היא. בוועידה הצביעו 664 בני אדם.

הפסדה של גלאון היה צפוי, בין היתר מכיוון שהצעתה עמדה מול שלוש הצעות נוספות - מה שהקשה עליה להשיג את הרוב הדרוש לשינוי בחוקת המפלגה. כעת תקדיש גלאון את מאמציה בבחירת ועידה חדשה באוקטובר שבה תהיה לה שליטה גדולה יותר מבוועידה הנוכחית. גם במארס האחרון הביאה יו"ר המפלגה הצעה עקרונית לקיים פריימריז פתוחים לוועידת מרצ, אך הצעתה נדחתה.

חבר הכנסת גילאון, המתמודד על ראשות המפלגה, אמר לפני ההצבעה כי בכוונתו להתנגד לפריימריז הפתוחים. "היותה שיטה טובה ומיטיבה אך ורק עם מועמדים עתירי משאבים, או עם כאלה שחבריהם עתירי משאבים, כבר מוכרת לעייפה", אמר גילאון. "זוהי שיטה שבאצטלה של פתיחות, משחיתה מפלגות ומועמדים והופכת את הפוליטיקה למאוסה על הציבור".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ