יחימוביץ': ניסיונות החבירה האינסופיים של הרצוג לנתניהו השפיעו על תוצאות הפריימריז

חברת הכנסת אמרה כי היא שמחה ששני מזרחים עלו לסיבוב השני בפריימריז בעבודה. לדבריה, אין צורך "לקרוא למושיע", כמו אהוד ברק: "יש בזה משהו מעליב שמוכיח חוסר ביטחון עצמי", ציינה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' אמרה הבוקר (רביעי) כי "ניסיונות החבירה האינסופיים" של יצחק הרצוג לממשלת נתניהו השפיעו על תוצאות הפריימריז במפלגת העבודה. עוד אמרה כי היא שמחה ששני המועמדים שנבחרו לסיבוב השני הם מזרחים, והוסיפה כי טרם החליטה אם לתמוך באבי גבאי או בעמיר פרץ. 

בכנס לשכת רואי החשבון, התייחסה יחימוביץ' לשיח העדתי בעקבות עליית פרץ וגבאי לסיבוב השני של הפריימריז, ואמרה כי היא רואה בכך את ה"דרך לגאולת המפלגה". "ממש משמח אותי ששני המתמודדים הסופיים הם ממוצא מרוקאי, זו הזדמנות מדהימה וגאולה למפלגת העבודה כי שניהם בעלי רקע דומה", אמרה. "זה אמנם לא מספיק לתיקון, ולא די בזה, אבל יש בזה סימבוליקה משמעותית. אני מאוד שמחה שאני לא צריכה לבחור בין אשכנזי למזרחי בבחירות ליו"ר העבודה, בניגוד אגב לליכוד שזו מפלגה שמעולם לא עמד בראשה מזרחי".

יחימוביץ' בכנס לשכת רואי החשבון, היוםצילום: יוד צילומים - יהודה בן יתח

יחימוביץ' אמרה כי טרם החליטה אם לתמוך בגבאי או בפרץ לראשות המפלגה בסיבוב השני שייערך ביום שני הקרוב. "אנחנו צריכים לגבש את הזהות שלנו מחדש ויחד עם זה לא לשכוח את בסיס המצביעים שלנו ובעיניי מועמד טוב וחזק גם מביא קהלים חדשים וגם שומר על 'הבייס'", אמרה. "אחת הבעיות שלנו הוא שהבייס שלנו לא איתנו, או שהוא חונה אצל יאיר לפיד וצריך להחזיר אותו הביתה".

לדברי יחימוביץ', מפלגת העבודה היא מפלגה דמוקרטית חיונית. "בעידן שאין כמעט מפלגות דמוקרטיות, לועגים לפריימריז במפלגת העבודה לעומת הפריימריז שיש בכולנו, ביש עתיד. אני מעדיפה את הרעש של הדמוקרטיה על פני השקט של הדיקטטורה", הבהירה.

חברת הכנסת הוסיפה כי תשמח שיו"ר התנועה ציפי לבני תישאר במחנה הציוני, אך לדבריה לא צריך "לצאת בקריאות למושיע נוסף", כדוגמת אהוד ברק. "דלתות המפלגה פתוחות למי שיחפוץ להצטרף וצריך לעשות מאמצים להרחיב את השורות כמו שבוז'י הצליח במידה רבה", אמרה והוסיפה כי היא מתנגדת לקיום פריימריז לראשות גוש מרכז-שמאל, אם יקום. "אתה לא מקיים פריימריז במפלגה דמוקרטית כדי שאחר כך להיכנס שוב לפריימריז, להודיע על סיבוב נוסף ו'לקרוא למושיע'. לדבריה, "יש בזה משהו מעליב שמוכיח חוסר ביטחון עצמי".

יחימוביץ' הוסיפה כי הסיכוי להקים גוש כזה, טמון ברצון השותפים להצטרף אליו. "נכון לרגע זה, טרום הבחירות, אני לא רואה גוש כזה ולו רק בגלל שהשותפים משמאל ומימין לא מעוניינים ללכת עם העבודה בבחירות", אמרה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ