אבי גבאי: אשמח שהרצוג ימשיך בתפקידו כיו"ר האופוזיציה; פרץ: הרצוג לא פתי

כיוון שאינו חבר כנסת, אם ייבחר ליו"ר העבודה, גבאי יצטרך לבחור את יו"ר האופוזיציה. מקורביו אמרו אתמול כי אין בכוונתו להציע דבר להרצוג בתמורה לתמיכתו בו. עמיר פרץ: לא חושב שהרצוג ייענה

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

המועמד לראשות מפלגת העבודה אבי גבאי אמר הבוקר (חמישי) כי "יצחק הרצוג נבחר והביא 24 מנדטים ואין חובה להחליף אותו" כיושב ראש האופוזיציה. גבאי ציין כי "ההוגנות והענייניות מחייבים שימשיך בתפקיד ואשמח אם יסכים לכך". יריבו, עמיר פרץ, אמר: "אני לא מניח שהרצוג ייפול פתי להבטחה מסוג זה".

אתמול, לאחר שנודע כי גבאי עלה יחד עם עמיר פרץ לסיבוב השני של הפריימריז, ביקר גבאי בביתו של הרצוג וביקש את תמיכתו. עם זאת, לאחר מכן אמרו מקורביו של גבאי כי אין בכוונתו להבטיח לו דבר כדי שיתמוך בו.

גבאי והרצוג בעימות לקראת הפריימריז, בתחילת השבוע
גבאי והרצוג בעימות לקראת הפריימריז, בתחילת השבועצילום: מוטי מילרוד

מכיוון שגבאי אינו חבר כנסת מכהן, אם ייבחר - יצטרך להחליט מי יכהן כיו"ר האופוזיציה עד הבחירות הבאות לכנסת. "אני לא עושה דילים של השיטות הישנות שהביאו את העבודה לאופוזיציה", אמר גבאי בהודעה לתקשורת. "תפקיד יו"ר האופוזיציה הוא לא מטבע לסחור בו".

לצד זאת, ציין גבאי כי הרצוג, שהפסיד במרוץ לראשות העבודה, צריך להמשיך בתפקיד יו"ר האופוזיציה. הוא קרא להרצוג ולשני המועמדים הנוספים שהפסידו בפריימריז, אראל מרגלית ועמר בר לב, לתמוך בו בסיבוב השני, שייערך ביום שני הקרוב.

עמיר פרץ אמר בתגובה להצעתו של גבאי ברשת ב', כי "אני לא מניח שהרצוג ייפול פתי להבטחה מסוג זה". פרץ אמר כי הוא מעריך ומוקיר את הרצוג, אך הוסיף כי מי שצריך להוביל את האופוזיציה הוא המועמד לראשות הממשלה. "הציבור המפלגתי מצפה שייבחר יו"ר שינהיג, שיוביל, שיכניס אנרגיות חדשות לתוך המפלגה, שבכנסת אמות הספים ירעדו כאשר יו"ר האופוזיציה יבוא וינאם את דבריו", הוסיף.

אתמול השקיעו גבאי ופרץ את זמנם ומרצם כדי לגייס תמיכה בהם לקראת הסיבוב השני של הפריימריז. יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ויו"ר סיעת העבודה מרב מיכאלי הביעו תמיכה בפרץ, ואילו ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק הביע תמיכה בגבאי. גבאי צפוי לקבל בימים הקרובים גם את תמיכתן של חברות הכנסת שלי יחימוביץ' וסתיו שפיר.

הרצוג מצדו שלח אתמול הודעת טקסט לתומכיו על פיה הוא יתייעץ איתם בטרם יקבל החלטה במי לתמוך. הוא גם שוקל שלא להכריז על תמיכה באיש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ