שלי יחימוביץ' הודיעה על תמיכתה באבי גבאי לראשות מפלגת העבודה

חברת הכנסת כתבה בפייסבוק כי גבאי הוא אדם "נקי כפיים, אינטליגנטי בצורה יוצאת דופן ואמיץ". לדבריה, "ההתייצבות שלו נגד נתניהו היא הרבה יותר מנקודת חן בעברו, היא מעידה על העתיד"

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלי יחימוביץ' ואבי גבאי בכנסת
שלי יחימוביץ' ואבי גבאי בכנסתצילום: אוליבייה פיטוסי

ח"כ שלי יחימוביץ' הודיעה היום (חמישי) על תמיכתה באבי גבאי לראשות מפלגת העבודה. "את הפתק עם שמו אשים בקלפי ביום שני בידיעה שאני נותנת את קולי ואת תמיכתי לאדם נקי כפיים, אינטליגנטי בצורה יוצאת דופן ואמיץ, שיעשה טוב למפלגה שלי ולמדינה", כתבה בפייסבוק והוסיפה כי מדובר ב"אדם בלי פוזות, העמדות פנים וגינוני כבוד". אתמול הביע ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק גם כן תמיכה בגבאי.

יחימוביץ' כתבה כי "התוצאה המרשימה שאבי קיבל השבוע בסיבוב הראשון בפריימריז, היא הישג לו, אבל גם תעודת כבוד למפלגה שלנו, שקיבלה אותו בחיבוק גדול, והוכיחה שהיא מפלגה חפצת חיים". לדבריה, "ההתייצבות שלו, שר יחיד בממשלה, נגד נתניהו ונגד מתווה הגז המושחת, היא הרבה יותר מאיזו נקודת חן בעברו. היא מעידה על העתיד. היא דרשה תעוזה, בקיאות, סלידה טבעית משחיתות וחוסר נכונות ללכת בתלם החרוש והנוח, גם כשהדבר מזיק לך פוליטית. אלה תכונות שאנחנו זקוקים להן כאוויר לנשימה".

מוקדם יותר אמר גבאי כי ישמח שיו"ר המחנה הציוני יצחק (בוז'י) הרצוג ימשיך בתפקידו כיו"ר האופוזיציה. עמיר פרץ אמר בתגובה להצעתו ברשת ב', כי "אני לא מניח שהרצוג ייפול פתי להבטחה מסוג זה".

יחימוביץ' אמרה אתמול כי "ניסיונות החבירה האינסופיים" של הרצוג לממשלת נתניהו השפיעו על תוצאות הפריימריז במפלגת העבודה. עוד אמרה כי היא שמחה ששני המועמדים שנבחרו לסיבוב השני הם מזרחים. 

חברת הכנסת הוסיפה כי תשמח שיו"ר התנועה ציפי לבני תישאר במחנה הציוני, אך לדבריה לא צריך "לצאת בקריאות למושיע נוסף", כדוגמת אהוד ברק. "דלתות המפלגה פתוחות למי שיחפוץ להצטרף וצריך לעשות מאמצים להרחיב את השורות כמו שבוז'י הצליח במידה רבה", אמרה והוסיפה כי היא מתנגדת לקיום פריימריז לראשות גוש מרכז-שמאל, אם יקום. "אתה לא מקיים פריימריז במפלגה דמוקרטית כדי אחר כך להיכנס שוב לפריימריז, להודיע על סיבוב נוסף ו'לקרוא למושיע'". לדבריה, "יש בזה משהו מעליב שמוכיח חוסר ביטחון עצמי".

עוד אמרה יחימוביץ' כי הסיכוי להקים גוש כזה, טמון ברצון השותפים להצטרף אליו. "נכון לרגע זה, טרום הבחירות, אני לא רואה גוש כזה ולו רק בגלל שהשותפים משמאל ומימין לא מעוניינים ללכת עם העבודה בבחירות", אמרה. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ