חברי הכנסת כבל ושפיר הודיעו על תמיכתם בגבאי לראשות העבודה

השניים מצטרפים לחברי הכנסת יחימוביץ ובהלול וראש הממשלה לשעבר ברק שהודיעו כי הם תומכים בגבאי. יו"ר המפלגה המודח הרצוג וח"כ מרגלית הודיעו על תמיכה בעמיר פרץ

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי גבאי במסיבת עיתונאים במטהו בתל אביב, אתמול
אבי גבאי במסיבת עיתונאים במטהו בתל אביב, אתמולצילום: תומר אפלבאום
חיים לוינסון

חברי הכנסת איתן כבל וסתיו שפיר הודיעו היום (שישי) כי הם תומכים באבי גבאי בבחירות לראשות מפלגת העבודה. בכך הם מצטרפים לראש הממשלה לשעבר אהוד ברק ולחברי הכנסת שלי יחימוביץ וזוהיר בהלול. 

כבל העלה לחשבון הטוויטר שלו תמונה משותפת עם גבאי ויחימוביץ' בביתו וכתב: "כיבוד אב ואם זה כלל חשוב בתורה שתמיד היה נר לרגליי ולכן נעניתי לבקשתה של אמי שושנה לתמוך באבי גבאי". ‎

מוקדם יותר היום הודיעו יושב הראש המודח של מפלגת העבודה, יצחק הרצוג, וח"כ אראל מרגלית על תמיכתם בעמיר פרץ לראשות המפלגה. "ניסיונו הכולל של עמיר", כתב הרצוג בהודעת תמיכתו, "הרקורד הביטחוני, המדיני החברתי והכלכלי שלו, הם שהכריעו את הכף. לניסיון תפקיד מכריע במנהיגות. לעמיר יתרון מובהק בכך".

הרצוג ציין שהצטרפו אליו גם ח״כ איילת נחמיאס-ורבין וח״כ מנואל טרכטנברג. בהודעתו, כתב היו"ר היוצא שפרץ הסכים לדרישתו לשמור על האחדות עם התנועה בראשות ציפי לבני. מלבד הרצוג ומרגלית, עד כה הודיעו על תמיכה בפרץ ח"כ איציק שמולי, ח"כ איתן ברושי, ח"כ רויטל סוויד, ח"כ מרב מיכאלי, ח"כ נחמן שי ויו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן.

מרגלית ופרץ כינסו במסיבת עיתונאים משותפת במטה המפלגה. ״אנחנו מציעים פאזל שלם שיוצר תמונה של ישראל. תמונה ישראלית. והישראליות תנצח״, אמר מרגלית, "החלטתי לתמוך בעמיר פרץ לא בגלל המקום שממנו הוא בא אלא בגלל המקום שאליו הוא הולך: מקום חברתי, ביטחוני ולאומי שאני לחלוטין מתחבר אליו".

עמר בר לב, שסיים במקום החמישי בפריימריז, הודיע שלא יתמוך באף אחד מהשניים.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ