אבי גבאי נבחר לראשות מפלגת העבודה: "היום התחיל המסע להחלפת השלטון"

עמיר פרץ השיג 48 אחוזים מהקולות, בעוד אבי גבאי גרף 52 אחוזים ■ שיעור ההצבעה בסיבוב השני של הפריימריז עמד על 59% ■ הרצוג: "אתייצב לצדו" ■ פרץ התקשר לברך את גבאי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גבאי בנאום הניצחון בתל אביב, הערב

אבי גבאי ניצח את עמיר פרץ ונבחר לעמוד בראשות מפלגת העבודה. על פי תוצאות הסיבוב השני של הפריימריז, גבאי קיבל 52 אחוזי תמיכה, שהם כ-16 אלף קולות, ואילו פרץ קיבל 48 אחוזי תמיכה, שהם כ-14 אלף קולות וחצי. שיעור ההצבעה בסיבוב השני עמד על 59%. 

אבי גבאי נבחר לראשות מפלגת העבודה, סיקור נרחב | קווים לדמותה של התקווה החדשה של מפלגת העבודה | יוסי ורטר: מפלגת העבודה הוכיחה שיש חיים לפני המוות | רוית הכט: העבודה הבלתי אפשרית של גבאי | אמיר אורן: תזמון ניצחונו של גבאי מושלם

בנאום הניצחון, אמר גבאי "הלילה הזה הוא התשובה לכל מי שהספיד את מפלגת העבודה, לכל מי שהטיל ספק בחיוניות של הדמוקרטיה הישראלית, לכל מי שחשב שאזרחי ישראל לא רוצים שינוי".הוא הוסיף כי "היום התחיל המסע להחלפת השלטון", וקרא להרצוג להמשיך לכהן כיו"ר האופוזיציה.

גבאי אמר בנאומו: "מחנאות אינה דרכי", וקרא לכל אנשי המפלגה לחבור אליו להחלפת נתניהו. "מהרגע הזה יש רק מחנה אחד, מפלגת העבודה הישראלית", הדגיש ואמר כי יתחיל במסע לשכנע אנשים שמעולם לא הצביעו למפלגת העבודה לתמוך בה בבחירות הבאות. 

גבאי אף מתח ביקורת על שלטון נתניהו, ואמר כי "לציבור נמאס ממנהיגות שלא פועלת למעננו, נמאס למי שלא רואה אותנו בראש סדר העדיפויות שלו, והגיע הזמן למנהיגות ששמה את האדם והאזרח בראש מעייניה. מנהיגות שפועלת בשביל הכלל ולא בשביל להיבחר מחדש. מנהיגות מאחדת, מנהיגות שדואגת לדימונה ולא רק לעמונה... ומנהיגות ישרה שברור לה ומובן לה שבן הדוד שלך שמנהל משא ומתן קואליציוני עבורך לא יכול לייצג חברת צוללות".

לאחר פרסום התוצאות התקשר פרץ לגבאי ובירך אותו על ניצחונו. גבאי הודה לפרץ ואמר לו "אני רואה בך שותף מרכזי למשימה: החלפת שלטון נתניהו". יו"ר המפלגה המודח יצחק הרצוג, שתמך בעמיר פרץ בסיבוב השני של הפריימריז, בירך גם הוא את גבאי על ניצחונו, בהודעה שפרסם אמר: "שוחחתי כעת עם גבאי והבהרתי לו כי אתייצב לצדו לסייע לו בכל דרך לחיזוקה של מפלגת העבודה והחלפת השלטון".

מטה יושב ראש העבודה הנבחר אבי גבאי, הערבצילום: עופר וקנין

חברת הכנסת שלי יחימוביץ', שתמכה בגבאי ולקחה חלק פעיל בקמפיין שלו, אמרה כי "בחירתו היא הישג מדהים ומרגש המעיד יותר מכל על כך שמפלגת העבודה היא מפלגה חפצת חיים, חכמה ודמוקרטית שיכולה לשמש דוגמה ומופת למערכת הפוליטית בישראל". יחימוביץ' הוסיפה: "זכינו ביו"ר מפלגה נקי כפיים, אמיץ ויוצא דופן בכישוריו, ומחר נקום לבוקר של תקווה".

יו"ר התנועה, ח"כ ציפי לבני, בירכה גם כן על בחירתו של גבאי ואמרה כי "המשימה המשותפת שלפנינו כעת היא ליצור תקווה מחודשת ואמתית להחלפת השלטון ולהציע דרך אחרת, טובה יותר לישראל ולאזרחיה". לבני אמרה כי כעת, עם תום הבחירות הפנימיות במפלגת העבודה, תידרש המחנה הציוני "להרחיב את השורות לגוש גדול" כדי להחליף את נתניהו.

יו"ר מרצ זהבה גלאון אמרה לאחר היוודע ניצחונו של גבאי, כי "אבי אדם מרשים ורציני, ואשמח לשתף איתו פעולה ולהחליף כאן את השלטון. מגיע לציבור הישראלי לראות אופוזיציה נושכת וביקורתית, כפי שאופוזיציה צריכה להיות, וגבאי לא נראה לי מישהו שמפחד מאתגרים".

חבר הכנסת אראל מרגלית, שהתמודד מול גבאי בסיבוב הראשון, אמר כי הוא "מברך את גבאי על ההישג ועל בחירתו לראשות המפלגה, ובמיוחד היום, כשהחקירות מתקרבות לנתניהו, על כולנו להתגייס יחד להפלת הממשלה ולהציב אלטרנטיבה ברורה להנהגת המדינה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ