אבי גבאי: "הקמפיין להחלפת נתניהו התחיל היום, נביא 30 מנדטים"

יו"ר מפלגת העבודה החדש אמר במסיבת עיתונאים בתל אביב כי על המפלגה להפיק לקחים מהפריימריז, ולהביאם להתמודדות מול הליכוד. "נכין את עצמנו לקרב הבא ולמלחמה הבאה", הדגיש

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גבאי במסיבת העיתונאים בתל אביב, בצהריים
גבאי במסיבת העיתונאים בתל אביב, בצהרייםצילום: תומר אפלבאום

יו"ר מפלגת העבודה החדש אבי גבאי אמר היום (שלישי) במסיבת עיתונאים במטה שלו בתל אביב כי "הקמפיין להחלפת נתניהו התחיל היום". לדבריו, "מדינת ישראל הכריזה על בחירות מבחינתנו. אנחנו נחליף את נתניהו ונביא את 30 המנדטים שצריך".

אבי גבאי נבחר לראשות מפלגת העבודה, סיקור נרחב | קווים לדמותה של התקווה החדשה של מפלגת העבודה | יוסי ורטר: מפלגת העבודה הוכיחה שיש חיים לפני המוות | רוית הכט: העבודה הבלתי אפשרית של גבאי | אמיר אורן: תזמון ניצחונו של גבאי מושלם

גבאי ציין כי גם הוא וגם המפלגה צריכים להסיק מסקנות מההתנהלות בפריימריז, והדגיש: "נעשה הפקת לקחים כדי להכין את עצמנו לקרב הבא ולמלחמה הבאה... לארוז את כל מה שיצרנו ולהביא אותו להתמודדות מול הליכוד ומול נתניהו".

הוא אמר כי מאז ניצחונו אתמול, פונים אל המפלגה אנשים רבים ומבקשים להצטרף. לדבריו, צריך להכפיל את כמות המתפקדים במפלגה ולהגיע למאה אלף איש. "אתר האינטרט קרס, המרכזייה קרסה. אנשים רוצים להצטרף כי הם מבינים שבדרך הזו הם יחזקו אותנו", אמר. "כל אדם שמצטרף מחזק אותנו ואת התקווה לשינוי... אני קורא לציבור: אתם מאמינים בי, בואו תצטרפו למפלגת העבודה".

גבאי ניצח אתמול את עמיר פרץ בסיבוב השני של הפריימריז ונבחר לעמוד בראשות מפלגת העבודה. על פי תוצאות הפריימריז, גבאי קיבל 52 אחוזי תמיכה, שהם כ-16 אלף קולות, ואילו פרץ קיבל 48 אחוזי תמיכה, שהם כ-14 אלף קולות וחצי. 

בנאום הניצחון, אמר אמש גבאי כי "היום התחיל המסע להחלפת השלטון". הוא הדגיש: "מחנאות אינה דרכי", וקרא לכל אנשי המפלגה לחבור אליו להחלפת נתניהו ולהרצוג להמשיך לכהן כיו"ר האופוזיציה. 

בנאומו אף מתח גבאי ביקורת על שלטון נתניהו, ואמר כי "לציבור נמאס ממנהיגות שלא פועלת למעננו, נמאס למי שלא רואה אותנו בראש סדר העדיפויות שלו, והגיע הזמן למנהיגות ששמה את האדם והאזרח בראש מעייניה. מנהיגות שפועלת בשביל הכלל ולא בשביל להיבחר מחדש. מנהיגות מאחדת, מנהיגות שדואגת לדימונה ולא רק לעמונה... ומנהיגות ישרה שברור לה ומובן לה שבן הדוד שלך שמנהל משא ומתן קואליציוני עבורך לא יכול לייצג חברת צוללות".

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ