מהפך בסקרים: העבודה בראשות גבאי עוקפת את יש עתיד ומצמצמת את הפער מהליכוד

לפי סקר של ערוץ 2, הליכוד מקבל 25 מנדטים, לעומת 20 לעבודה בראשות גבאי ו-18 ליש עתיד. בסקר ערוץ 10 הליכוד מטפס ל-29 מנדטים, מפלגת העבודה ל-24 מנדטים ויש עתיד מקבלת 16 מנדטים

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
גבאי במטה הבחירות שלו בתל אביב, היום
גבאי במטה הבחירות שלו בתל אביב, היוםצילום: תומר אפלבאום
חיים לוינסון

יממה לאחר ניצחונו של אבי גבאי בפריימריז במפלגת העבודה, סקרים של ערוץ 2 וערוץ 10 קובעים כי המפלגה בראשותו מתחזקת ועוברת את יש עתיד של יאיר לפיד.

לפי סקר שפורסם הערב (שלישי) בחדשות 2, אם הבחירות היו נערכות היום הליכוד היה מקבל 25 מנדטים, העבודה בראשות גבאי מקבלת 20, יש עתיד – 18 מנדטים והבית היהודי והרשימה המשותפת מקבלות 13 מנדטים כל אחת. כמו כן, כולנו בראשות משה כחלון נחלשת ל-8 מנדטים, יהדות התורה מקבלת 7 מנדטים, ישראל ביתנו – 6 מנדטים וש"ס ומרצ – חמישה מנדטים כל אחת. 

לפי סקר של ערוץ 10, הליכוד מקבל 29 מנדטים, העבודה 24 מנדטים, יש עתיד – 16 מנדטים והבית היהודי – 14 מנדטים. בנוסף, הרשימה המשותפת מקבלת 8 מנדטים, ישראל ביתנו – 7 מנדטים, כולנו ויהדות התורה 6 מנדטים כל אחת ומרצ וש"ס – 5 מנדטים כל אחת. 

בתשובה לשאלה בסקר של ערוץ 2 "מי הכי מתאים להיות ראש הממשלה?", 34% מהנשאלים ענו בנימין נתניהו, 13% ענו אבי גבאי, 12% השיבו יאיר לפיד ו-6% השיבו נפתלי בנט. לפי הסקר של חדשות 10, 37% מהנשאלים חשבו שנתניהו הכי מתאים להיות ראש הממשלה, 14% השיבו שגבאי הכי מתאים, ו-12% השיבו לפיד.  

סקר בחירות עם גבאי בראשות העבודה:
ערוץ 10: הליכוד 29, העבודה 24, יש עתיד 16
ערוץ 2: הליכוד 25, העבודה 20, יש עתיד 18

סקר שפורסם בערוץ 2 בשבוע שעבר, לאחר הסיבוב הראשון בפריימריז בעבודה, קבע כי אם גבאי ינצח בסיבוב השני, העבודה בראשותו תזכה ב-14 מנדטים בלבד. לפי סקר של "וואלה ניוז" באותה נקודת זמן, העבודה בראשות גבאי היתה מקבלת 18 מנדטים. 

הבוקר אמר גבאי במסיבת עיתונאים שכינס במטה של בתל אביב כי "הקמפיין להחלפת נתניהו התחיל היום. מדינת ישראל הכריזה על בחירות מבחינתנו. אנחנו נחליף את נתניהו ונביא 30 מנדטים". גבאי ציין כי גם הוא וגם המפלגה צריכים להסיק מסקנות מההתנהלות בפריימריז, והדגיש: "נעשה הפקת לקחים כדי להכין את עצמנו לקרב הבא ולמלחמה הבאה... לארוז את כל מה שיצרנו ולהביא אותו להתמודדות מול הליכוד ומול נתניהו".

מחר בצהריים ייערך במשרדי מפלגת העבודה בתל אביב טקס החלפת ראשי המפלגה בהשתתפות גבאי והיו"ר המודח יצחק הרצוג. קודם לכן יישבו השניים וידונו בעתידו של הרצוג. גבאי הציע להרצוג להמשיך לכהן כיו"ר האופוזיציה, תפקיד שהוא עצמו אינו יכול למלא מכיוון שהוא לא חבר כנסת מכהן. הרצוג, שיודיע עד יום חמישי אם הוא מקבל את הצעתו של גבאי להמשיך לכהן כיו"ר האופוזיציה, נוטה להסכים אבל רוצה קודם לתאם ציפיות עם גבאי. אם לבסוף הרצוג יחליט לוותר אל התפקיד, גבאי צפוי להציע אותו לשלי יחימוביץ' או לסתיו שפיר. במפלגת העבודה ביקשו עבור גבאי חדר בכנסת, אך בינתיים נענו בשלילה בנימוק של מצוקת מקום במשכן.‎

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ