המשימה הראשונה של אבי גבאי כיו"ר העבודה: איוש הכוורת שלו

בעוד שיריביו במרוץ לראשות המפלגה נעזרים ביועצים הוותיקים המזוהים עמה, גבאי מעדיף לפנות לצעירים בתוכה ומחוצה לה. עובדים במטה: הוא מתייעץ עם אנשיו, אבל מחליט לבד

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גבאי במטה הבחירות שלו בתל אביב, אתמול
גבאי במטה הבחירות שלו בתל אביב, אתמולצילום: תומר אפלבאום

אחת המשימות הראשונות שיעמדו בפני אבי גבאי, שייכנס היום (רביעי) ללשכת יושב ראש מפלגת העבודה, היא איוש הכוורת שלו. כמי שהצטרף למפלגה רק לפני כחצי שנה, גבאי לא נעזר ביועצים הוותיקים המזוהים אתה אלא בצעירים, מתוך המפלגה ומחוצה לה. לדברי עובדים במטה גבאי היו"ר החדש מתייעץ עם אנשיו, אבל מחליט לבד. לכמה מהנושאים שמטרידים את יועציו, כמו לבושו, הוא לא מייחס חשיבות. "היופי אצל גבאי הוא שהוא לא עושה עניין מטעויות", אומר עובד. "לומדים וממשיכים הלאה". כיוון שגבאי אינו חבר כנסת הוא לא יוכל להיות יו"ר האופוזיציה ולא יקבל מהמדינה תקנים לארבעה עוזרים, כך שהמפלגה תיאלץ לממן בעצמה את עלות הצוות שלו.

מתחילת ההתמודדות נעזר גבאי ביועצת התקשורת לינדה ששון, לשעבר דוברת השלטון המקומי ומי שאיישה את המקום הרביעי ברשימת ארץ חדשה של אלדד יניב. לקראת סוף מסע הבחירות צירף גבאי לצוותו את הילה ליפשיץ, שהיתה הדוברת שלו במשרד להגנת הסביבה וקודם לכן מפיקה ועורכת בתוכניות אקטואליה ברשת ובגלי צה"ל. בתחום התוכן טיפל איציק אלרוב, מוביל מחאת הקוטג' ב–2011 ובהמשך יועצו של אריה דרעי לטיפול ביוקר המחיה. לא ברור אם אלרוב ימשיך עם גבאי ללשכת יו"ר העבודה.

יועצו הפוליטי של גבאי, שפילס את דרכו בין פעילי העבודה, הוא יוני רגב, שגבאי ישמח לראות ממשיך אתו. רגב החל את דרכו במפלגה כראש מטה הצעירים של אהוד ברק, ובבחירות האחרונות לרשימת העבודה עבד עם חבר הכנסת איציק שמולי. באחרונה פתח משרד עורכי דין, אבל אז נקרא לסייע לגבאי בהתמודדות.

גבאי שם דגש רב על הקמפיין האינטרנטי, שעליו היתה אחראית חברת ציפריס־סוסנקו. רז ציפריס עבד ב–2015 עם מפלגת העבודה, וזהר סוסנקו עם כולנו. השניים ניהלו בעבור גבאי את מסע ההתפקדות שכלל 4,000 חברים ועיצבו את המיתוג והגרפיקה של הקמפיין. יועץ אחר הוא הלל פרטוק, לשעבר דובר עיריית תל אביב ומי שהוביל את המיתוג של העיר. עם מינויו של יוחנן דנינו למפכ"ל עבר פרטוק למשטרה, לכהונה בת חודש בלבד, ולאחר מכן החל לייעץ לגופים שונים במשק, בהם חברה בבעלות יצחק תשובה שנאבקה על פינוי תושבי שכונת גבעת עמל.

פעיל נוסף שגבאי מעריך מאוד וצפוי לשלב בתפקיד בכיר במפלגה הוא גיל גולדנברג, שהיה האחראי בהתנדבות על מטה יום הבחירות שלו. גולדנברג עמד בעבר בראש אגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב, והיום הוא מנכ"ל חברת נכס לקידום מכירות לסטודנטים.

עוד מעגל שאתו מתייעץ גבאי מורכב מאנשי עסקים שאתם הוא מיודד. הוא מעריך מאוד את מנכ"ל פלאפון לשעבר יעקב גלברד, ואת רועי ורמוס, לשעבר מנכ"ל בית ההשקעות פסגות והיום מנהל קרן גידור.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ