חיים לוינסון

יו"ר מפלגת העבודה המודח יצחק הרצוג הודיע היום ליו"ר העבודה הנבחר אבי גבאי, כי הוא מסכים להמשיך בתפקידו כיו"ר האופוזיציה. גבאי אינו יכול למלא את התפקיד משום שאינו חבר כנסת, ואמר כי הוא "מאוד שמח שיצחק ממשיך להיות יו"ר אופוזיציה".

"יש בי עצב אבל אני אסייע לך בכל דרך ככל שתחפוץ", אמר הרצוג לגבאי בטקס בבית מפלגת העבודה. "אני קורא לחברי וחבורתיי בהנהגת המפלגה לצופף את השורות ולהתייצב ליד גבאי במאבק להחלפת נתניהו", הוסיף. לאחר הבחירות הראשונות שהתקיימו במפלגה, שבהן גבאי ופרץ עלו לסיבוב השני, אמר היו"ר הנבחר כי ישמח שהרצוג ימשיך לכהן כיו"ר האופוזיציה בכנסת.

היו"ר הטרי אמר כי התקבלו פניות רבות מאנשים המבקשים להצטרף למפלגה. "אנחנו נחזור להיות המפלגה שכל ישראלי מרגיש בה בבית", אמר גבאי. "נגיע לכל יישוב וכל עיר ולמקומות שלא מצביעים עבודה ונשכנע אותם". 

לפי סקר שפורסם אתמול בחדשות 2, אם הבחירות היו נערכות היום הליכוד היה מקבל 25 מנדטים, העבודה בראשות גבאי מקבלת 20, יש עתיד – 18 מנדטים והבית היהודי והרשימה המשותפת מקבלות 13 מנדטים כל אחת. כמו כן, כולנו בראשות משה כחלון נחלשת ל-8 מנדטים, יהדות התורה מקבלת 7 מנדטים, ישראל ביתנו – 6 מנדטים וש"ס ומרצ – חמישה מנדטים כל אחת. 

לפי סקר של ערוץ 10, הליכוד מקבל 29 מנדטים, העבודה 24 מנדטים, יש עתיד – 16 מנדטים והבית היהודי – 14 מנדטים. בנוסף, הרשימה המשותפת מקבלת 8 מנדטים, ישראל ביתנו – 7 מנדטים, כולנו ויהדות התורה 6 מנדטים כל אחת ומרצ וש"ס – 5 מנדטים כל אחת. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ