נתניהו תקף את התקשורת: אני רוצה להחזיר כמה סטירות

בראיון שהעניק לערוץ 20 התייחס ראש הממשלה לחקירות מקורביו עו"ד שמרון ושלמה פילבר, ואמר כי "אין שום קשר בין הדברים שלהם" אליו. על העיתונאי אמנון אברמוביץ', אמר כי "קבע את המושג לאתרג"

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בטקס יום השואה, אפריל
נתניהו בטקס יום השואה, אפרילצילום: אוליבייה פיטוסי

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הלילה (שישי) לחקירת פרשת הצוללות והסתבכות איש אמונו, מנכ״ל משרד התקשורת שלמה פילבר בפרשת בזק. בראיון שהעניק לערוץ 20 אמר נתניהו כי מתקיים קמפיין תקשורתי להפילו וכי הוא משוכנע שהפרשיות יתבררו כלא כלום.

"אנחנו בעיצומו של קמפיין תקשורתי חסר תקדים, שמטרתו להכפיש אותי על האשמות ריקות, ולהפיל את השלטון", אמר ראש הממשלה והוסיף: "אני לא רוצה להגיש את הלחי השנייה, אני רוצה להחזיר כמה סטירות".

על החלטתו להתראיין לתוכנית הלילה בערוץ אמר נתניהו, "אני צריך מקום שאני יכול לדבר בו. כמעט כל התקשורת מגויסת למסע הזה, והם לא נותנים לך לדבר. אתה מצידך יכול לשאול אותי כל שאלה, אבל בערוץ 20 אני יכול לגמור משפט ושם לא נותנים לך. זה לא ב-DNA שלהם".

"כשמראיינים את אבו מאזן או שולחים פרחים לאבי גבאי או מראיינים את הנשיא אובמה שואלים שאלות נוקבות, כמו 'מה סוד הקסם שלך' - אבל כשמראיינים אותי, את ראש הממשלה, לא נותנים להשלים משפט", הוסיף.

בנימין נתניהו בראיון לערוץ 20

נתניהו מתח ביקורת חריפה על עיתונאי חדשות 2 אמנון אברמוביץ'. "אברמוביץ', שנותן פרשנות סובייטית, הוא יודע את מה שאני אומר, יש לו מקורות לא רעים. אבל זה אותו אמנון אברמוביץ' שכשהיו הפרשיות שמיוחסות לאריאל שרון והבן שלו, לא נחקר, הלך לכלא, ואנשים אחרים נחקרו בהאשמות חמורות, אותו אברמוביץ' אמר זה לא חשוב, לא צריך לדון בזה, צריך לאתרג, הוא קבע את המושג". לדבריו, "כשמדובר בפוליטיקאי שבעד קווי 67' ותומך בעקירת יהודים מביתם, מותר לאתרג. אולם כשמדובר במישהו כמוני, צריך לסלק - בקמפיין מלאכותי וצבוע". את עיתונאי ערוץ 10 רביב דרוקר כינה נתניהו "א גרוייסע עיתונאי". לדבריו, "האיש הזה הולך ומצטרף להפגנה בלתי חוקית ליד הבית של היועץ המשפטי לממשלה כדי להפעיל עליו לחץ. איזה עיתונאים משתתפים בהפגנה שממומנת על ידי חבריהם ב'קרן החדשה לישראל'?".

בנוגע לעורך דינו של נציג חברת הצוללות, בן דודו דוד שמרון, ומנכ"ל משרד התקשורת שלמה פיבלר אמר ראש הממשלה: "אני מכיר אותם כאנשים ישרים, אנשים ערכיים, ואני בטוח, אין לי שום ספק, שלא יהיה שום דבר שייצמד להם - אני בטוח בזה. אדם נחקר, הוא לא אשם. דבר שני, אין שום קשר בין הדברים שלהם אליי. הם גם אומרים את זה".

באשר לקשריו עם מנכ"ל בזק שאול אלוביץ', הקריא נתניהו מסמך שחיבר משרד המשפטים ואמר: "משרד המשפטים קבע שראש הממשלה לא קיבל החלטות שנויות במחלוקת, לפני שהוגשה חוות הדעת לגבי ניגוד עניינים". לשאלה האם ידע על קשרי מנכ"ל משרד התקשורת ואלוביץ' השיב: "אין לי מושג, אני לא יודע כלום, שום דבר".

בנוגע לפרשת הצוללות אמר נתניהו: "היועץ המשפטי אמר בעצמו, בצורה מפורשת, שאין שום חשדות נגדי. אין חשדות נגדי פה, אין חשדות נגדי שם. זה לא מונע מהתקשורת לבוא בכל העוצמה שלה ולעשות מזה פרשיות מנופחות". ראש הממשלה הוסיף: "אומרים מיקי גנור, אני לא יודע מי זה מיקי גנור. לא פגשתי אותו בחיים שלי, אין לי מושג מה משייכים לו ומה לא משייכים לו".

כשנשאל מדוע התעקש על רכש הצוללת השיב ראש הממשלה: "זהו צורך קיומי. הצוללות מבטיחות את הקיום של מדינת ישראל, לא פחות מזה. לכן אני רציתי שש ואפילו יותר. היה מי שרצה חמש, היה ויכוח - והוא הוכרע. קיבלנו את ההחלטה ועשינו את זה בצורה ממוסמכת, מתועדת. זאת מערכת שלמה, משרד הביטחון עם חיל הים והמועצה לביטחון לאומי".

ראש הממשלה התייחס גם לפרשה 1000, בה נחקר בחשד שקיבל בשיטתיות מתנות וטובות הנאה מבעלי הון. "יש חוק מתנות, שאומר במפורש ממי אסור לך לקבל - ואומרים לך שדווקא מחבר קרוב אתה יכול לקבל. זה בדיוק הפוך ממה שאומרים. דווקא בפרשיות האלה נחקרתי, אבל לא נחקרתי באחרות. רק שמנסים לייצר את זה כאילו נחקרתי גם באחרות".

מוקדם יותר היום כינס נתניהו שרים וחברי כנסת מקורבים אליו וביקש מהם להגן עליו בתקשורת, בעקבות הפרסומים על פרשות הצוללות ובזק. בפגישה נכחו השרים מירי רגב, צחי הנגבי, איוב קרא ואופיר אקוניס, והח"כים דוד ביטן, ענת ברקו, יואב קיש ואמיר אוחנה. השרים יובל שטייניץ ויריב לוין הוזמנו, אך לא הגיעו בשל פגישות אחרות. עוזרו הפוליטי של נתניהו שי חייק חילק לנוכחים דף עם ציטוטים מדו"ח מבקר המדינה, בדגש על עמדת משרד המשפטים, מהם עולה כי נתניהו כשר תקשורת לא נתן דבר לבזק ולכן לא נפל רבב במעשיו. כמה שעות לאחר מכן הודיעה לשכתו שהוא יקצר את נסיעתו לפריז ובודפשט - לפי הערכות כדי לטפל במשבר הפוליטי - וימריא במוצאי שבת במקום ביום שישי בצהריים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ