אושר טרומית: אזיק אלקטרוני יוצמד לחשודים באלימות כלפי בני משפחה

על פי הצעת החוק, הנתמכת בידי הממשלה והמשרד לביטחון הפנים, בית המשפט יצמיד את האזיק אם הוא סבור כי פיקוח אלקטרוני נדרש. ח"כ לביא: זו טכנולוגיה שיכולה להגן על נשים ולמנוע רצח נוסף

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

מליאת הכנסת אישרה אמש (שלישי) בקריאה טרומית הצעת חוק שתאפשר הצמדת אזיק אלקטרוני לאדם החשוד באלימות כלפי בני משפחתו, כדי לפקח על צעדיו. הממשלה והמשרד לביטחון הפנים החליטו לתמוך בשתי הצעות חוק שיזמו חברות הכנסת מהאופוזיציה, עאידה תומא סלימן (הרשימה המשותפת) ועליזה לביא (יש עתיד). "מדובר בחוק מציל חיים", אמרה ח"כ לביא בדיון. "יש טכנולוגיה שיכולה למנוע את הרצח הבא - בואו נסיים את החקיקה מהר ונגן על הנשים".

החוק הקיים נותן סמכות לבית המשפט להעניק צו הגנה מפני אדם, במצבים בהם הוא מהווה סכנה לסביבתו הקרובה. לפי ההצעה שאושרה, בית משפט שיעניק את הצו, יהיה רשאי לקבוע כי הוא יעשה תחת פיקוח אלקטרוני. זאת, במקרה שאותו אדם הפר צו הגנה קודם, הורשע בעבירות אלימות או אם בית המשפט סבור כי פיקוח כזה נדרש בנסיבות המקרה.

על פי הצעת החוק, בית המשפט יקבע גם את תוכנית הפיקוח. בין היתר, מוצע להורות על מינוי ממונה על הפיקוח, ולתת סמכות לשר לביטחון הפנים לקבוע מספר מירבי של מפוקחים בו זמנית. לדברי ח"כ תומא סלימן, "אנחנו מעניקות ביטחון לכלל הנשים המאוימות - נשים שעד עכשיו היו צריכות להתחבא. התחלנו תהליך בו הנשים יקבלו בחזרה את החירות והביטחון שלהן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ