קציני משטרה יחוייבו לעבור בדיקות פוליגרף שבהן יישאלו על ניצול יחסי מרות

המפכ"ל לא הביע התנגדות לחוק, אך קצינים אחרים במשטרה טענו שמדובר בפגיעה בצנעת הפרט. לדברי השר ארדן, הבדיקות "יבטיחו את איכות המפקדים וטוהר המידות במשטרה"

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

מליאת הכנסת אישרה היום (רביעי) חוק שיחייב קציני משטרה בכירים וקצינים בתפקידים רגישים לעבור בדיקות פוליגרף כתנאי לקידום, שבהן ישאלו גם על ניצול יחסי מרות. מפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך, לא הביע התנגדות לחוק, אך קצינים אחרים במשטרה טענו שמדובר בפגיעה בצנעת הפרט.

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן יזם את החוק, בעקבות כמה פרשיות של ניצול יחסי מרות על ידי קצינים בכירים. כך למשל סגן המפכ"ל לשעבר ניסים מור, שהורשע בעבירות הטרדה מינית והפרת אמונים. לפי האישום החמור ביותר שבו הורשע, הוא כפה על שוטרת מגע מיני. בפרשיה אחרת, הוגש כתב אישום נגד מפקד מחוז ירושלים לשעבר ניסו שחם שכלל עבירות של הפרת אמונים בגין קשרים מיניים שקיים עם חמש שוטרות הכפופות לו, שני אישומים של מעשה מגונה בשתי שוטרות והטרדה מינית של שוטרת נוספת.

ארדן בכנסת, בשנה שעברהצילום: ליאור מזרחי

לדברי ארדן, "בדיקות הפוליגרף יבטיחו את איכות המפקדים וטוהר המידות במשטרה ויביאו להוצאה החוצה מהמשטרה של מפקדים לא ראויים".

הקצינים שיעברו את בדיקת הפוליגרף הם מועמדים לדרגת ניצב, מועמדים לראשי היחידות הארציות באגף החקירות, וראשי חטיבת אגף המבצעים. קצינים בדרגת ניצב יעברו את הבדיקה פעם בחמש שנים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ