הכנסת תתכנס לדיון פגרה מיוחד לאישור "חוק קאיה נתניהו" שיאפשר הסגר בית לכלבים

לאחר שהאופוזיציה הפרה את הסיכום והפילה את החוק הקרוי על שם כלבת ראש הממשלה, הח"כים יגיעו ביום רביעי לאשר את החוק. החוק מסדיר גם את מתקני ההסגר ואת הדרישה לפיקוח עירוני

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שר החוץ האמריקאי לשעבר קרי, ראש הממשלה נתניהו והכלבה קאיה, בירושלים ב-2015
שר החוץ האמריקאי לשעבר קרי, ראש הממשלה נתניהו והכלבה קאיה, בירושלים ב-2015צילום: רויטרס

אחרי שהאופוזיציה הפילה בשבוע שעבר, בניגוד לסיכומים, את הצעת החוק הממשלתית שתאפשר הסגר בבית לכלבים, ונקראת באופן לא רשמי על שם כלבתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, הח"כים זומנו לישיבת פגרה מיוחדת ביום רביעי הקרוב כדי לשוב ולהצביע עליה. מלבד הכנסת האפשרות להסגר בית לחוק, החוק החדש מסדיר את מתקני ההסגר בערים השונות ומעדכן את הדרישות להסמכת מפקחים עירוניים בנושא.

רבים מחברי הקואליציה נטשו ביום רביעי בערב את אולם המליאה, לאחר שהושג סיכום בין הקואליציה לאופוזיציה על אישורו של החוק. ח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני) עלה על דוכן הנואמים ושכנע את עמיתיו ברגע האחרון להצביע נגד ההצעה: "את מספר מקרי הכלבת שנמצא במדינת ישראל בכל שנה – אפשר לתפוס על כף יד אחת", אמר. "וטרינר לפי החוק הזה יוכל להגיע לאזור כלשהו – לפני שבוע זה היה באזור בית שמש – להגיד שנדמה לו, שיש לו תחושה – בלי קריטריונים, בלי הגבלה של שיקול הדעת – פשוט לבוא ולהגיד: באזור שלם אני רוצה להתחיל לירות בכלבים וחתולים. סתם. אולי כי ראש העיר מתלונן על זה שהוא לא בדיוק אוהב בעלי חיים, והוא לא רוצה את כל בעלי החיים האלה שיסתובבו לו בעיר".

12 ח"כים תמכו בהצעת החוק ו-12 התנגדו לה בניגוד לסיכומים המוקדמים, מהלך שהוביל לדחייתו של החוק. יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן זעם. בהתאם לתקנון, הוא החליט להביא את ההצעה להצבעה מחודשת בהקדם האפשרי - בימי החופש של הכנסת - כדי להביא לאישורה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ