יהונתן ליס
יהונתן ליס

הכנסת אישרה הבוקר (רביעי) בקריאה ראשונה את "חוק קאיה נתניהו", הצעת חוק שתאפשר הסגר בית לכלבים ונקראת באופן לא רשמי על שם כלבתו של ראש הממשלה. הצעת החוק אושרה בישיבת פגרה מיוחדת אחרי שהאופוזיציה הפילה אותה בשבוע שעבר בטעות ובניגוד לסיכום עם הקואליציה.

19 חברי כנסת הטריחו את עצמם לדיון במהלך החופשה, 18 מהם תמכו בחוק ואחד התנגד לו. מלבד הוספת האפשרות להסגר בית לכלבים בחוק, החוק מסדיר את מתקני ההסגר בערים השונות ומקנה ומעדכן את הדרישות להסמכת מפקחים עירוניים בנושא.

ההצבעה הקודמת על החוק נערכה בשעות הערב של יום רביעי האחרון, שעה קלה לפני תום הדיונים והיציאה לפגרה. רבים מחברי הקואליציה נטשו את אולם המליאה, לאחר שהושג סיכום בין הקואליציה לאופוזיציה על אישור החוק. ח"כ איציק שמולי, שהוביל את ההתנגדות לחוק, עלה על דוכן הנואמים ושכנע את עמיתיו ברגע האחרון להצביע נגד ההצעה. 12 ח"כים תמכו באותו הערב בהצעת החוק ו-12 התנגדו לה, מה שהוביל לדחייתה. בהתאם לתקנון הובאה ההצעה להצבעה מחודשת בימי החופש של הכנסת.

שמולי אמר אז במליאה כי ״מספר מקרי הכלבת שנמצא במדינת ישראל בכל שנה – אפשר לתפוס אותו על כף יד אחת. ומול הדבר הזה, וטרינר בחוק הזה, בסעיף 11, יוכל להגיע לאזור כלשהו – לפני שבוע זה היה באזור בית שמש – להגיד שנדמה לו, שיש לו תחושה – בלי קריטריונים, בלי הגבלה של שיקול הדעת – פשוט לבוא ולהגיד: באזור שלם אני רוצה להתחיל לירות בכלבים וחתולים. סתם. אולי כי ראש העיר מתלונן על זה שהוא לא בדיוק אוהב בעלי חיים, והוא לא רוצה את כל בעלי החיים האלה שיסתובבו לו בעיר״.

שמולי הביע היום צער על כך שחברי האופוזיציה הצביעו בשבוע שעבר נגד החוק בניגוד לסיכומים עם יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן. שמולי הבהיר כי הוא מוסיף להתנגד לאחד מסעיפי החוק ודרש לתחום את סמכויותיהם של המפקחים העירוניים בהריגת בעלי חיים משוטטים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ