מזכ"ל ה-OECD בפגישה עם ח"כים מהרשימה המשותפת: מודאג מהפערים בין יהודים לערבים

המזכ"ל אנחל גורייה הביע דאגה משילוב ערבים בשוק העבודה, ואמר כי הארגון ישקול לעקוב אחר התקציבים המיועדים לאזרחים הערבים. לדבריו, הפערים מחלישים את הכלכלה הישראלית כולה

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי

משלחת מטעם הרשימה המשותפת נפגשה בסוף השבוע עם מזכ"ל ה-OECD, אנחל גורייה, במטה הארגון בפריז. מדובר בפגישה ראשונה בין המזכ"ל לבין נציגי הציבור הערבי בישראל. גורייה הביע דאגה ממה שהגדיר כהתקדמות איטית מדי בשילוב נשים וצעירים ערבים בשוק העבודה בישראל, ואמר כי הארגון ישקול לבנות מערכת שקיפות לתקציבים המיועדים לאזרחים הערבים.

לדברי גורייה, "הפער בין יהודים לערבים מדאיג אותנו. רבע מכוח האדם בישראל זקוק להכשרה וחינוך שישלבו אותו בתעסוקה". הוא הדגיש כי הפער הכלכלי בין יהודים וערבים מחליש את הכלכלה הישראלית כולה. 

מימין: חבר הכנסת יוסף ג'אברין, מזכ"ל ה-OECD אנחל גורייה, חבר הכנסת מסעוד גנאים ומנהל מרכז מוסאוא ג'עפר פרח, בשבוע שעברצילום: יואב שמר-קונץ

חברי המשלחת - חברי הכנסת יוסף ג'בארין, ג'מאל זחאלקה, עאידה תומא-סלימאן ומסעוד גנאים מהרשימה המשותפת, ומנהל מרכז מוסאוא לזכויות הערבים בישראל ג'עפר פרח - אמרו למזכ"ל כי התקציבים שמציגה ממשלת ישראל בתוכנית החומש לציבור הערבי לא מספיקים, ובפועל גם לא מועברים. הם ביקשו מהמזכ"ל להתערב ולפעול כדי שהממשלה תיישם את ההמלצות של הארגון בנוגע לחברה הערבית. חברי הכנסת מקווים שבדו"חות הקרובים של ה-OECD יתייחס הארגון לנקודות שהעלו בפני המזכ"ל.

הפגישה עם מזכ"ל ה-OECD מצטרפת לשורה של פגישות שקיימו נציגי המשלחת גם במטה האיחוד האירופי. בפגישות עם נציגי האיחוד הזהירו חברי הכנסת הערבים ממדיניות של אפליה והסתה מצד ממשלת נתניהו נגד הציבור הערבי בישראל.

יו"ר המשלחת ג'בארין אמר כי "עם ההידרדרות הנמשכת ביחסים בין הציבור הערבי לבין ממשלות הימין, אנו פונים לזירות נוספות של פעילות בנוסף לזירה הפרלמנטרית המקומית, ובעיקר בכיוון הזירה האירופית". לדבריו, "מפגשים כאן עוסקים בנושאים שממשלת ישראל היתה רוצה שיישארו כנושאים פנימיים, כמו חוק הלאום והריסת בתים ביישובים הערבים וענייני תכנון ובנייה. אבל אנו פועלים להעלות עניינים אלה לסדר היום של גופים בינלאומיים מתוך מטרה ברורה שהקהילה הבינלאומית תתייחס לנושאים אלה ביחסיה עם ישראל ותפעיל לחץ על הממשלה כדי להביא לשינוי מדיניות האפליה".

לפי ג'בארין, זכויות אדם וזכויות מיעוטים הפכו לעניין אוניברסלי. הוא ציין כי באירופה ישנה אמנה המוקדשת להגנה על זכויות מיעוטים לאומיים, ומדיניות ישראל לא עומדת בסטנדרטים של האמנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ