ארדן: לא אאפשר חקיקה שפוגעת במפכ"ל ובעבודת המשטרה

השר לביטחון הפנים הוסיף לצד זאת כי אל למשטרה "להיסחף אחר עצות של גורמים חיצוניים". בשבוע שעבר אושר בטרומית חוק איסור המלצות המשטרה, אך לארדן ניתנה זכות וטו על המשך קידומו

מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
ארדן ואלשיך בטקס פתיחת יחידת השיטור הרגלי, ביולי
ארדן ואלשיך בטקס פתיחת יחידת השיטור הרגלי, ביוליצילום: מוטי מילרוד

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, אמר היום (שלישי) כי אין לפסול כל חקיקה הנוגעת למשטרה, אך הוסיף כי לא יאפשר קידום חוקים שעלולים לפגוע במפכ"ל ובעבודת במשטרה. את הדברים אמר ארדן בכנס האבטחה של ישראל ביישוב יד בנימין.

"לצד המתיחות מצפון ומדרום, אנו חווים גם מתיחות בין מוסדות הדמוקרטיה", אמר השר. הוא דיבר על חשיבותה של עצמאות המשטרה, אך הוסיף כי "באותה מידה קיימת בדמוקרטיה הישראלית מחויבות לרשות מחוקקת המפקחת על הרשות המבצעת, ובין היתר מפקחת גם על משטרת ישראל. על האיזונים בין הרשויות להישמר".

ארדן הוסיף כי "אין לפסול באופן קטגורי כל חקיקה הנוגעת למשטרה. גם אני סבור שישנן סוגיות המשוועות למחוקק שיפעל ויתקן את הדרוש תיקון". לצד זאת הדגיש השר: "לא אאפשר קידום חקיקה שעלולה לפגוע במפכ"ל ובעבודת המשטרה. אך על המשטרה להתמקד במשימות המוטלות עליה מכח החוק ומכח תפקידה, ולא להיסחף אחר עצות של גורמים חיצוניים לה שעלולות גם הן לפגוע באמון הציבור במערכת אכיפת החוק".

בשבוע שעבר אושר במליאת הכנסת בקריאה טרומית חוק איסור המלצות המשטרה, אך לארדן ניתנה זכות וטו על המשך קידום החוק. יוזם החוק, ח"כ דוד אמסלם (ליכוד), התחייב שלא להמשיך לקדם אותו ללא אישורם של ארדן ושל שרת המשפטים, איילת שקד. במקביל, קידום החוק לאיסור חקירת ראש ממשלה מכהן הוקפא לפי שעה בשל מחלוקות בתוך הקואליציה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ