יממה אחרי המלצות המשטרה: שני סקרים מעניקים יתרון לנתניהו

על פי סקר חברת החדשות, הליכוד זוכה ל-26 מנדטים ויש עתיד ל-22. סקר חדשות עשר חוזה 27 מנדטים לנתניהו ו-25 ללפיד. 48% מהציבור חושבים שנתניהו צריך להתפטר בעקבות המלצות המשטרה

הארץ
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
נתניהו, היום
נתניהו, היוםצילום: מוטי מילרוד
הארץ

יממה לאחר פרסום המלצת המשטרה להעמיד לדין את ראש הממשלה בנימין נתניהו בגין שוחד, שני סקרים חוזים לו ניצחון בבחירות. הליכוד היה זוכה למספר המנדטים הגדול ביותר אילו הבחירות היו נערכות היום (רביעי), כך לפי סקרים שערכו חברת החדשות וחדשות עשר. בשני הסקרים במקום השני ניצבת יש עתיד, ואחריה המחנה הציוני.

לפי סקר חדשות עשר יותר ממחצית מהציבור אינו מאמין לגרסתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ביחס לחקירותיו, ולפי סקר חברת החדשות 48% סבורים שעליו להתפטר.

חקירות נתניהו - סיקור נרחב | המשטרה ממליצה להעמיד את נתניהו לדין על שוחד בתיקים 1000 ו-2000 | בליכוד תוקפים את לפיד, כחלון ובנט שומרים על שתיקה | הספירה לאחור של נתניהו החלה / אלוף בן | בנאומו לאחר ההמלצות, נתניהו נראה דומה מאי-פעם לאולמרט / יוסי ורטר | המשטרה הבהירה מה ההבדל בין "מתנה מחבר קרוב" לשוחד שיטתי / גידי וייץ | ראש הממשלה קבע תקדים כשהבהיר שייאבק על חפותו / עידו באום |  העבר מלמד: יחלפו חודשים ארוכים עד להכרעת הפרקליטות בתיקי נתניהו / רויטל חובל | ההמלצות להעמיד את נתניהו לדין הן ניצחון משולש לשלטון החוק / דן מרגלית |המלצות המשטרה: המסמך המלא | ממעצר ארי הרו ועד ההמלצות: כך התגלגלו חקירות נתניהו

אלה מספרי המנדטים שיקבלו המפלגות השונות לפי סקר חברת החדשות: הליכוד עם 26, יש עתיד 22, המחנה הציוני 15, הרשימה המשותפת 12, הבית היהודי 11, כולנו 9, מרצ 7, יהדות התורה 7, ישראל ביתנו 6 וש"ס עם 5.

לפי חדשות עשר, הליכוד זוכה ל-27, יש עתיד 25, המחנה הציוני 16, הרשימה המשותפת 11, הבית היהודי 11, מרצ 7, יהדות התורה 7, ישראל ביתנו 6, כולנו 5 וש"ס ל-5.

בחדשות עשר התפרסם כי 53% מהציבור אינם מאמינים לגרסת נתניהו בנוגע לחקירותיו, 34% מאמינים לו ו-13% לא יודעים. 71% השיבו שעמדתם בנוגע לחשדות לא השתנתה בעקבות המלצות המשטרה, ו-50% מעוניינים שראש הממשלה יתפטר או יכריז על נבצרות – לעומת 42% שרוצים שימשיך בתפקידו כרגיל.

לפי חברת החדשות, 45% אינם מאמינים לנתניהו לעומת 30% שמאמינים לו. בתשובה לשאלה למי הם מאמינים בנוגע לחשדות, לנתניהו או ליו"ר מפלגת יש עתיד יאיר לפיד, 35% השיבו שהם מאמינים ללפיד לעומת 30% שהשיבו שהם מאמינים לנתניהו.

אינפו המלצות

בחדשות כאן ערכו סקר, שלפיו 51% מהציבור מאמינים למשטרה, בניגוד ל-22% שמאמינים לנתניהו. עוד נשאל בסקר "האם, לדעתך, ראש הממשלה מושחת?" - 48% השיבו כן, 28% השיבו לא, ו-22% השיבו שאינם יודעים.

אתמול המשטרה קבעה כי יש ראיות לכך שראש הממשלה בנימין נתניהו לקח שוחד בשתי פרשות, ופעל בניגוד לאינטרסים של המדינה. לפי המשטרה, בתיק 1000 קיבלו נתניהו ובני משפחתו שמפניות, סיגרים, תכשיטים ובגדים, על פי דרישה ובאופן שיטתי, בסכום שהגיע למיליון שקל. קצב טובות ההנאה גדל לאחר שהתמנה לראש הממשלה.

בתיק 2000 קבעה המשטרה כי לנתניהו ולמו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס היתה מערכת יחסים מובהקת של תן וקח, וכי הצדדים נקטו פעולות בפועל בהמשך להבנות ביניהם בעל פה. המשטרה גילתה כי נתניהו כינס ח"כים בביתו באחד מימי שישי כדי לסייע למוזס בחקיקה, והבהירה כי המגעים בין ראש הממשלה למו"ל לא היו מצג שווא, וכי טענותיו של נתניהו הופרכו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ