כחלון: נתניהו לא יוכל להישאר ראש הממשלה אם יוגש נגדו כתב אישום

שר האוצר אמר לחברת החדשות כי אם היועמ"ש יגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה, הוא ייאלץ לעזוב את תפקידו. "בליכוד יכולים לומר מה שהם רוצים", אמר כחלון, "לדעתי הוא יקום וילך"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רה"מ נתניהו ושר האוצר כחלון, בשנה שעברה
רה"מ נתניהו ושר האוצר כחלון, בשנה שעברהצילום: אוליבייה פיטוסי

שר האוצר משה כחלון אמר הערב (חמישי) כי ראש הממשלה בנימין נתניהו לא יוכל להמשיך בתפקידו אם יוגש נגדו כתב אישום. בראיון לחברת החדשות, הבהיר כחלון כי מפלגתו כולנו לא תישאר בממשלה אם נתניהו יעמוד בראשה כשמתנהל נגדו משפט.

"יש אדם אחד, יש חוק אחד", אמר כחלון, "יש חוק שאומר שהיועץ המשפטי לממשלה מחליט אם יוגש כתב אישום. ימצו את ההליכים, והיועמ"ש יודיע שהחליט להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה, הוא לא יוכל להמשיך לכהן כראש ממשלה תחת כתב אישום".

על הטענות בליכוד כי נתניהו חף מפשע עד שיוכח אחרת, וכי הוא יוכל לכהן גם אם יתנהל נגדו משפט, אמר כחלון: "בליכוד יכולים לומר מה שהם רוצים. אם מתחיל משפט נגד ראש הממשלה, הוא לא יוכל לכהן, הוא לא צריך אותי בשביל זה. לדעתי הוא עצמו יקום ויילך, או שהמפלגות האחרות (יעזבו)".

השבוע דווח ב"הארץ" כי כחלון ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט הבהירו כי לא יפילו את הממשלה במקרה של החלטה עקרונית של היועץ להעמיד את נתניהו לדין, אלא ייתנו לו שהות נוספת של כמה חודשים, עד לאחר שייערך לראש הממשלה שימוע. התהליך כולו צפוי להתעכב בשל חתימת הסכם עד המדינה עם דובר משפחת נתניהו לשעבר, ניר חפץ, שמצריך חקירות נוספות של ראש הממשלה.

בחודש שעבר, לאחר גל המעצרים בתיק 4000, אמר כחלון על חקירות נתניהו: "זה לא סוד ואי אפשר להתעלם מהעננה הכבדה והלא נעימה. כשרים בממשלה וכאנשי ציבור אנחנו בתקופה לא סימפטית ולא נעימה". לאחר פרסום המלצות המשטרה בתיקים 1000 ו-2000 בחודש שעבר, וההודעה כי נמצאה תשתית ראייתית נגד ראש הממשלה לעבירות של קבלת שוחד בשתי הפרשות, אמר כחלון כי הוא "ער לרחשי הציבור, מימין ומשמאל", אך הבהיר כי עתידו תלוי בהחלטת מנדלבליט: "עד אז אמשיך להוביל ולנווט את הכלכלה הישראלית לרווחת כלל אזרחי ישראל".

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ