גבאי הודיע על החרמת מנהיג הלייבור הבריטי: "חצית קו מסוכן בין ביקורת לאנטישמיות"

יו"ר העבודה הכריז כי ישעה את קשרי העבודה עם ג'רמי קורבין, בטענה שהוא מאפשר התבטאויות ופעולות אנטישמיות במפלגתו: "הצהרותיך הציבוריות נושאות מטען של שנאה כלפי מדיניות ישראל"

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גבאי בישיבת סיעת המחנה הציוני, בחודש שעבר
גבאי בישיבת סיעת המחנה הציוני, בחודש שעברצילום: אמיל סלמן

יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי הודיע היום (שלישי) על השעיית הקשרים עם מנהיג מפלגת הלייבור בבריטניה ג'רמי קורבין, בטענה שהוא מאפשר התבטאויות ופעולות אנטישמיות במפלגה. במכתב ששלח גבאי לקורבין, נכתב: "חצית קו מסוכן בין ביקורת לגיטימית על מדיניות ממשלת ישראל לבין אנטישמיות לשמה". עם זאת, גבאי ציין כי הקשרים בין שתי המפלגות יימשכו כסדרם.

לדברי גבאי, "למרות קיומם של תחומי פעילות רבים שבהם מפלגותינו יכולות להמשיך ולשתף פעולה, לא נוכל להסכים לשימור הקשר עמך כאשר אתה אינך ממלא את תפקידך בבלימת תופעות אנטישמיות בסביבתך. בנוסף, הצהרותיך הציבוריות נושאות מטען של שנאה כלפי המדיניות של ישראל, שעיקרן נוגע לשימור הביטחון של אזרחי ישראל ופעילותם של חיילי צבא ההגנה לישראל – עליהן אין מחלוקת בין קואליציה לאופוזיציה בישראל". גבאי ציין כי הנחה את חברי הכנסת של מפלגת העבודה ואת מוסדות המפלגה להשעות את קשרי העבודה עם קורבין.

בחודש שעבר הפגינו אלפי בני אדם בלונדון נגד גילויי אנטישמיות במפלגת הלייבור, ובעקבות האשמות כי קורבין עצמו חבר בקבוצות פייסבוק שפורסם בהן תוכן אנטישמי. על רקע ההאשמות, נמחק חשבונו של קורבן מהרשת החברתית. קורבין התנצל על "הכאב שגרמו גורמים אנטישמיים" במפלגתו, אך מועצת ההנהגה היהודית בבריטניה תקפה אותו והודיעה כי ההתנצלות לא מספיקה. יו"ר המועצה, ג'ונתן גולדשטיין, אמר כי "קורבין מוכיח אוזלת יד מול התרבות הפוליטית האנטישמית שמבוססת על שנאה אובססיבית כלפי ישראל, תיאוריות קונספירציה ופייק ניוז שעושים נזק לא רק למפלגת הלייבור אלא לבריטניה כולה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ