סקר חדש: מפלגה בראשות אורלי לוי-אבקסיס תקבל שמונה מנדטים

לפי חברת החדשות, הליכוד נותר המפלגה הגדולה ביותר, אך הוא נחלש ל-28 מנדטים. המחנה הציוני עולה ל-14 מנדטים. לפי הסקר, לוי-אבקסיס צפויה להיות לשון המאזניים בין גושי הימין והשמאל-מרכז

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורלי לוי-אבקסיס בכנסת
אורלי לוי-אבקסיס בכנסתצילום: אוליבייה פיטוסי

סקר של חברת החדשות שפורסם הערב (שני) חוזה שמונה מנדטים למפלגה בראשות אורלי לוי-אבקסיס. לפי הסקר, הליכוד נותר המפלגה הגדולה ביותר אך נחלש ל-28 מנדטים, בניגוד ל-30 המנדטים להם זכה בסקר בחודש שעבר. הסקר חוזה 20 מנדטים ליש עתיד. בנוסף, לפי הסקר, המחנה הציוני מתחזק ועולה ל-14 מנדטים.

כמו כן, הסקר מעניק 12 מנדטים לרשימה המשותפת, עשרה לבית היהודי, שבעה ליהדות התורה, שישה לכולנו ולמרצ, חמישה לישראל ביתנו וארבעה מנדטים לש"ס.

לפי חברת החדשות, הסקר מעניק 60 מנדטים לגוש הימין, כולל מפלגת כולנו. גוש השמאל-מרכז כולל 52 מנדטים, ואילו לוי-אבקסיס צפויה להיות לשון המאזניים ויכולה לסייע לשמאל-מרכז להגיע לגוש חוסם.

לוי-אבקסיס הכריזה לפני כחודש על הקמת מפלגה חדשה, ואמרה כי תחשוף בהמשך את שמה ומצעה. חברת הכנסת פרשה לאחר שמפלגת ישראל ביתנו הצטרפה לקואליציה לפני כשנתיים. בכנס שדרות, שבו הכריזה על הקמת המפלגה, העריכה לוי-אבקסיס כי הבחירות קרובות ואמרה שמפלגתה תעסוק במעמדה של הפריפריה ובקיטוב עדתי.

בסקר שערכה חברת החדשות לאחר הודעתה של לוי-אבקסיס קיבלה המפלגה בראשותה 5 מנדטים. מסקר זה עלה כי הליכוד היה מנצח בבחירות עם 30 מנדטים, במקום השני ניצבה יש עתיד עם 21 מנדטים, ובמקום השלישי המחנה הציוני עם 13 מנדטים. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ