הבית היהודי: ללא הצבעה על החוק להגבלת בג"ץ תוך עשרה ימים - נחרים את הצבעות הקואליציה

המפלגה פרסמה הודעה שבה היא מציבה אולטימטום לראש הממשלה נתניהו, שלפיו חבריה לא ישתתפו בהצבעות הקואליציה אם ההצבעה על פסקת ההתגברות תידחה מעבר ל-6 במאי

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו ובנט בטקס הענקת פרס ישראל, בשבוע שעבר
נתניהו ובנט בטקס הענקת פרס ישראל, בשבוע שעברצילום: אוליבייה פיטוסי

מפלגת הבית היהודי הציבה הבוקר (שלישי) אולטימטום לראש הממשלה נתניהו, שלפיו אם לא תתקיים תוך עשרה ימים הצבעה בוועדת השרים לחקיקה על החוק להגבלת כוחו של בג"ץ - חברי הכנסת שלה לא ישתתפו בהצבעות עם הקואליציה.

"נענינו אמש לבקשת ראש הממשלה לדחות בשבוע את ההצבעה על פסקת ההתגברות, על מנת להעמיק בנושא וללבן אותו", נאמר בהודעת המפלגה שהופצה הבוקר בכלי התקשורת, "עם זאת, סיעת הבית היהודי נחושה להעביר את פסקת ההתגברות".

לפי המפלגה, מדובר ב"מהלך החוקתי החשוב מזה 25 שנה. זהו הבסיס למשילות, להוצאת המסתננים הבלתי חוקיים ולמאבק אפקטיבי בטרור. אסור להחמיץ הזדמנות היסטורית להשבת האיזון בין הממשלה לבין בג"ץ שחרג מסמכותו".

בהודעה הזכירה המפלגה כי לפי ההסכם הקואליציוניים שנחתמו עם הקמת הממשלה, הליכוד מחויבת לתמוך בפסקת ההתגברות ברוב של 61 חברי כנסת. על כן, הציבה את התאריך 6 במאי כמועד האחרון לקיום הצבעה על החוק. "הסכמים יש לכבד", סיכמו וצירפו להודעה את הסעיף המדובר בהסכמים הקואליציוניים.

אתמול הודיעה נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות לנתניהו כי היא מתנה את פגישתה עמו ביום ראשון הקרוב בנוגע לחוק. חיות אמרה שתסכים להיפגש עמו ועם שרת המשפטים איילת שקד, רק אם ידחו דיון שאמור להתרחש באותו יום בנושא חוק עוקף בג"ץ בוועדת השרים לעניני חקיקה. ראש הממשלה נענה לדרישתה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ