עימות חריף במליאת הכנסת: אייכלר כינה את שטרן "יהודון המוסר נגד אחיו היהודים"

חבר הכנסת מיש עתיד השתלח באייכלר, שקרא לבחון מחדש את השימוש בעדי מדינה נגד פוליטיקאים. בתגובה אמר אייכלר (יהדות התורה) כי שטרן ודומיו ישמידו את המדינה, וכינה את עמיתו מיקי לוי רוצח

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אייכלר בכנסת, במארס

עימות חריף פרץ הערב (שני) במליאת הכנסת בין ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) לבין ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד). אייכלר כינה את שטרן "יהודון המוסר נגד אחיו היהודים" וקרא לעבר עמיתו לסיעה, מיקי לוי, "רוצח". ברקע העימות, בקשתו של אייכלר להקים ועדת חקירה פרלמנטרית שתבחן מחדש את השימוש בעדי מדינה נגד פוליטיקאים, בעקבות טענותיו של עד המדינה משה סלע כי העליל עלילות שווא על השר לשעבר שלמה בניזרי שהביאו להרשעתו.

שטרןצילום: ליאור מזרחי

שטרן שמע את הדברים והשתלח באייכלר מעל לדוכן הנואמים. "אייכלר לא בדיוק אוהב יהודים, לא בדיוק אוהב את מדינת ישראל, הוא לא מאמין בהרבה מוסדות של מדינת ישראל, הוא חושב שהוא קובע מי יהודי, מי דתי ואיזו כיפה כל אחד צריך ללבוש", אמר שטרן והוסיף, "אולי יום אחד הוא יעשה תשובה ויבין שיש גם דרך ארץ, ויש ואהבת לרעך כמוך".

אייכלר, בתגובה, תקף את שטרן בבוטות: "אלעזר שטרן מזכיר לי את היהודון המוסר והמלשין שעובד בשירות השליט נגד אחיו היהודים. אף אדם חילוני לא היה מעז להילחם בשנאה ואיבה כזו בישיבות ההסדר, ברבנות הראשית והציונות הדתית. מי שבוגד במורשת אבותיו אין לצפות ממנו לנאמנות לעם ישראל". לדבריו, "ח"כ שטרן בפרט וחבריו שיוצרים דה-לגיטימציה והסתה יום יומית נגד ילדי החרדים, מכינים דעת קהל למלחמה בין יהודים. הם סכנה קיומית למדינת ישראל. שום אויב חיצוני לא יחסל את מדינת ישראל, רק ח"כ שטרן ודומיו הם שישמידו את מדינת היהודים במלחמת אזרחים פנימית".

עמיתו לסיעה של שטרן, ח"כ מיקי לוי, לשעבר מפקד מחוז ירושלים במשטרה, קרא לעברו של אייכלר כי הוא "מסית ומדיח". אייכלר, בתגובה, קרא להוציא מהדיון את "הקצין לשעבר שהיכה חרדים באכזריות". בהמשך, כשירד מהדוכן, הוא כינה את לוי "רוצח". אייכלר ביקש מאוחר יותר להתנצל על השימוש במילה רוצח אך הבהיר שאיננו חוזר בו מהתבטאויותיו האחרות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ