ארדן תקף בחריפות את ח"כ פריג', שהקריא עדויות של עצורי ההפגנות בחיפה

פריג' ציטט מתלונות העצורים למחלקה לחקירות שוטרים, שלפיהן אחד השוטרים אמר: "נזיין אתכם". השר לביטחון פנים תקף את פריג' על שהכפיש את המשטרה: "אז אתה יכול להיות בהמה מעל הבמה"

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ארדן ומפכ"ל המשטרה, אתמול
ארדן ומפכ"ל המשטרה, אתמולצילום: רמי שלוש

עימות חריף פרץ היום (רביעי) במליאת הכנסת בין השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, לבין חבר הכנסת עיסאווי פריג' ממרצ. ארדן תקף את פריג' בחריפות, לאחר שזה הקריא את תלונות של עצורי ההפגנה בחיפה נגד השוטרים, שכללו כינויי גנאי רבים. 

פריג' הקריא עדויות שפורסמו ב"הארץ", בהן טענה שלפיה שוטר אמר: "היום נעשה עליכם חפלה, נזיין אתכם". ארדן אמר כי אם הפרסום נכון, מקומו של השוטר אינו במשטרה ועליו להיענש בחומרה. אולם במקביל, הוא תקף את פריג' שבחר לתת ביטוי לכתבה מעל דוכן הכנסת. לדבריו, פריג' הכפיש את כל המשטרה בכך שהקריא כותרת שכינה לא בדוקה, גסה ומכלילה. "אז אתה יכול להיות בהמה מעל הבמה", הוא נשמע אומר, "אם זו הכותרת אתה יכול להגיד מה שאתה רוצה".

פריג' ענה לארדן ואמר "אם אני בהמה אתה מוביל עדר בהמות. תפקידך להילחם בפשע, לא בציבור הערבי". פריג' צעק לעברו "שקרן" והוסיף: "אתה אומר בהמות? תסתכל על עצמך בראי".

עצורי ההפגנה בחיפה העידו במח"ש נגד השוטרים, ובפרט נגד השוטר ל' שנחקר באזהרה. לפי הכתבה שעוררה את הסערה במליאה הם טענו לאגרופים, יריקות ומניעת טיפול רפואי. על פי אחד המפגינים, השוטרים אמרו לו: "לכו לעזה, כאן זה מדינה יהודית".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ