משרד רה"מ: בני הזוג נתניהו לא מעורבים בהחלטה לרכוש רכב ממוגן

בהודעה שהופצה לכלי התקשורת, נטען כי החלטות הנוגעות למיגון ואבטחה מתקבלות משיקולים מקצועיים בלבד. עם זאת, לא הוסבר מה הביא כעת לצורך ברכב, שעלותו כשני מיליון שקלים

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרה ובנימין נתניהו בחוג התנ"ך במעון ראש הממשלה, בשבוע שעבר
שרה ובנימין נתניהו בחוג התנ"ך במעון ראש הממשלה, בשבוע שעברצילום: אוליבייה פיטוסי

משרד ראש הממשלה פרסם הבוקר (חמישי) הודעה שבה נאמר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה נתניהו "אינם מעורבים בשום צורה בהחלטות הנוגעות למיגון ואבטחה, כולל סוגיית הרכב הממוגן לרעיית ראש הממשלה". 

בהודעת המשרד נטען כי האחריות על החלטות מסוג זה היא בידי אגף הביטחון במשרד, אשר מקבל את ההחלטות "אך ורק על פי השיקולים הביטחוניים והמקצועיים, וללא מעורבות כלשהי של ראש הממשלה ורעייתו".

ההודעה הופצה לכלי התקשורת בעקבות הפרסום אתמול ב"הארץ" כי החשב הכללי בוחן בקשה ממשרד ראש הממשלה לרכוש רכב ממוגן לשרה נתניהו. נתניהו מאובטחת על ידי יחידת "מגן" במשרד ראש הממשלה, המאבטחת גם את בניו של ראש הממשלה, ולא על ידי שב"כ. היא זכאית לאבטחה ולרכב צמוד, ומשתמשת במכונית סקודה מנהלים ממאגר כלי הרכב של משרד ראש הממשלה. באחרונה הוחלט במשרד ראש הממשלה כי יש לשדרג את הרכב של נתניהו לרכב ממוגן בשל צורך ביטחוני ומבצעי. עם זאת, לא הוסבר מה הביא לצורך ברכב ממוגן כעת. 

גורמים במשרד החשב הכללי מסרו ל"הארץ" כי ראש מינהל הרכש, גבי שוחט, אינו נלהב מרכישת הרכב בשל עלותו הכספית הגבוהה. בשלב זה, שוחט טרם אישר את הרכישה. בשל משקל המיגון שמכביד על מערכות כלי הרכב, יש צורך ברכב חזק במיוחד שיוכל גם לנסוע היטב.

המדינה רוכשת מכוניות אאודי עם מנוע שישה ליטרים, שעליהן מונח המיגון. לפי ההערכות, עלות כל רכב כזה היא שני מיליון שקל. על כך נוספות הוצאות תפעול גבוהות בשל צריכת דלק מוגברת ובלאי מואץ למערכת המתלים והבלמים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ