0.38 שניות מספיקות כדי לגלות שראש הממשלה שיקר הערב

נתניהו מייחל שהתקשורת "תגיד פעם אחת מלה אמיתית" על רעייתו. חיפוש בגוגל מציף 168 אלף התייחסויות ברשת, אבל הזוג לא ינוח עד שהעיתונות לא תהפוך לאלבום הזיכרונות הפרטי שלו

אריאנה מלמד
אריאנה מלמד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריאנה מלמד
אריאנה מלמד

כך זה נראה כשראש הממשלה מכין סרטון, מביט לכם ישר בעיניים דרך עדשת המצלמה, ואחרי ההתלהמות המגומגמת של רעייתו, לא מפסיק לשקר. "אני מייחל  שהתקשורת הישראלית תגיד פעם אחת מלה אמיתית על רעייתי שרה כרעיה, כאם, כבת, כמי שעשתה כל כך הרבה דברים טובים למען הציבור בישראל, מחיילים ומשפחות שכולות ועד לניצולי שואה. אבל כנראה שהיום הזה עוד רחוק".

פעם אחת? מלה אמיתית? יום יבוא ובנימין נתניהו כבר לא יהיה ראש ממשלה, ואז אולי יהיה בידו זמן פנוי לגגל - 0.38 שניות - ולמצוא 168 אלף התייחסויות ברשת ל"שרה נתניהו פעילות ציבורית". לא כל האזכורים מחמיאים - כמו בקלטת שבה היא צורחת "בי-איי, אם-איי", "פסיכולוגית" וכו', ומציינת שהיא עושה פעילות ציבורית כל יום - אבל ידיעות רבות שמורות שם, במרחבים הדיגיטליים, על גזירת סרטים וקישוט אירועים בנוכחותה הממלכתית והמיטיבה כל כך של הגברת הלא-ראשונה, על השתתפות באירועי התרמה (למשל, של האקדמיה למוסיקה שבה למדו גם יאיר ואבנר), או על מתן חסות לטקסים של מלכת היופי לניצולות שואה, או בערב של עמותת עזרה לאבות, או בשבוע האופנה.

על כל אלה לא היינו יודעים אלמלא טרחה התקשורת לכסות אותם בקורקטיות עילאית, אף על פי שאין בהם כל שמץ של חדשות אמיתיות. יש גם מאות תמונות של הגברת גוזרת סרט, מחייכת ואומרת משהו, מצטלמת עם משפחות, ניצולים, בני נוער, כל מי שמבקש סלפי: בצאתה אל אירועיה הציבוריים, הגברת מלווה תדיר בצלם מטעם לשכת העיתונות הממשלתית, וזו תשגר בצייתנות את פרי העדשה שלו לכל מערכות התקשורת. אם לפעמים לא מפרסמים, זה רק מפני שהעיתונות בישראל – כולל וואלה! בימי אלוביץ' וערוץ 20 וישראל היום – עדיין אינה אלבום הזיכרונות הפרטי של הגברת. ממש לא. זה לא תפקידה של העיתונות, ועצם ההתבכיינות הקורבנית והשקרית על כך מעידה שעד שיהפכו איכשהו לאלבומים, נתניהו והגברת לא ינוחו ולא ישקטו.

נתניהו בוחר גם ליצור מצג שווא כאילו תפקידה של העיתונות הוא "להגיד מלה על רעייתי שרה כרעיה, כאם, כבת". מעולם לא נתקלתי באמירה כל כך מופרכת של ראש ממשלה בישראל. הגברת היא רעייתו, לא רעייתנו: בחיי הנישואין שלהם אין עניין לציבור אלא אם כן הם משפיעים לרעה על התנהלותו הציבורית, אבל גם מאות תמונות-מטעם של הרמוניה זוגית כבר התפרסמו בעיתונות, ומראה השניים אוחזים זה בידו של זה כבני עשרה מאוהבים, בעלותם וברדתם ממטוסים ובצילומים "ספונטניים" בחופשותיהם, מעטר כבר יותר מדי עיתונים ומהדורות חדשות וצרוב בזכרון הציבורי עד זרא.

כאם, היא באמת לא אמורה לעניין את התקשורת, אלא את שני בניה בלבד, להם יכולה התקשורת לאחל רק טוב, בעודה תוהה מפעם לפעם על אורחותיו של עלם בן 26, לא עובד ולא לומד, רק מצייץ שטויות לעתים קרובות מדי ועד שנחשף, היה ידוע גם כבעל תחביב של "בילוי" עם נשים בתעשיית המין. כבת? מה כבר אפשר לומר עליה כבת? כבר שבע שנים היא יתומה. אין מדינה בעולם, כולל צפון קוריאה, שהתקשורת בה אמורה להלל את סגולותיה של רעיית המנהיג כאם וכבת, אבל  זה לא מפריע לנתניהוז לרצות, ולרצות, ולרצות – ולהתמרמר, ולשקר.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ