רגב: ההחלטה לוותר על הכרטיסים שהוקצו למשרד התרבות לא מוצדקת

רגב טענה לפני כשבוע שהתייעצה עם יועמ"שית משרד התרבות לפני שניתנו הכרטיסים - טענה שהיועמ"שית הכחישה היום. רגב גם אמרה כי פרסומים שמסי סירב להיפגש עם פוליטיקאים אינם נכונים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רגב בכנס שדרות לחברה, במארס
רגב בכנס שדרות לחברה, במארסצילום: אילן אסייג

שרת התרבות והספורט מירי רגב אמרה הבוקר (שני) כי ההחלטה של עובדי משרדה לוותר על הכרטיסים ששוריינו להם למשחק הידידות בין ישראל לארגנטינה אינה מוצדקת. "ועד העובדים יחד עם ההנהלה - לא קשור אליי - שילמו מכיסם הפרטי עבור 200 כרטיסים", אמרה בראיון בגלי צה"ל, "אם אתה שואל אותי הם החליטו לוותר על זה, בעיניי, לא בצדק. הם לא קיבלו פרוטקציה או שקל הנחה".

בתוך כך, היועצת המשפטית של משרד התרבות והספורט אמרה היום בוועדה לביקורת המדינה כי רגב לא התייעצה עמה על שריון הכרטיסים -  בניגוד לדברי רגב, שבהודעה שהוציאה לפני שבוע נכתב כי התייעצה עם היועמ"שית לפני שהכרטיסים ניתנו לעובדי משרדה.

בראיון התייחסה רגב גם לפרסומים כי מסי סירב לפגוש פוליטיקאים ישראלים. "אני לא מכירה. מה זה 'הוא לא רוצה'? אין לי שום כוונה להכריח אף אחד לעשות כלום. בוא נחכה למסי ונראה מי ילחץ ידיים למי", אמרה.

לדברי רגב, "מסי מגיע לארץ לא בגלל שיש לנו משהו מיוחד חוץ מאשר הכותל, שזה הדבר הגדול ביותר שיש. הוא מגיע לנשק את הכותל". רגב הוסיפה כי היא "מבינה את השיגעון סביב מסי", והדגישה כי היה הכרחי לקיים את המשחק בירושלים ולא בחיפה, שם היו יותר מקומות ישיבה, כי "מסי הוא אחד השחקנים הפופולריים בעולם, שיש לו מיליארד עוקבים – ודאי שהוא צריך לשחק בירושלים. איזו הסברה טובה יותר יש לנו?"

מירי רגב בראיון לגלצ

0:00
-- : --

אתמול ויתר משרד התרבות והספורט על 200 הכרטיסים בתום דיון אצל המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דינה זילבר. הכרטיסים היו אמורים להיות זמינים לרכישה מוקדמת בידי עובדי המשרד. לפני הדיון, העבירה היועצת המשפטית של המשרד חוות דעת שהקצאת הכרטיסים לעובדים, במחיר מלא, היא מותרת. ההודעה על המהלך מגיעה על רקע תלונות של אוהדים רבים על מיעוט הכרטיסים והודעת מבקר המדינה שיחקור את מכירת הכרטיסים למשחק.

רכישת 200 הכרטיסים התאפשרה לאחר שהמשרד נאבק להעביר את המשחק מאיצטדיון סמי עופר בחיפה לאצטדיון טדי בירושלים - ובכך הפך לאחד הגורמים המפיקים ומממנים את האירוע. המשרד שילם 2.7 מיליון שקל, שנלקחו מהקרן לכבוד חגיגות שנת ה-70, כדי לפצות את היזם על עלויות העברת המשחק.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ