ליברמן: המחבלת זועבי עדיין בכנסת בגלל ח"כים מהמחנ"צ, יש עתיד והחרדים

שר הביטחון יצא נגד ח"כים "המסרבים לחתום על הצעתו של פורר להדיח אותה על פי חוק" ואמר כי הדבר היחיד שאינו דמוקרטי בנושא הוא ש"זועבי יושבת בכנסת ופועלת נגד חיילי צה"ל"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליברמן בישיבת סיעתו, לפני כשבועיים

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר היום (שני) כי הסיבה שחברת הכנסת חנין זועבי (הרשימה המשותפת) עדיין בכנסת היא שחברי המחנה הציוני, יש עתיד והמפלגות החרדיות מסרבות לסייע בהדחתה. "המחבלת חנין זועבי נמצאת בכנסת ומקדמת טרור נגד חיילי צה"ל ואזרחי מדינת ישראל רק בגלל שחברי כנסת מהמחנה הציוני, יש עתיד והמפלגות החרדיות, מסרבים לחתום על הצעתו של ח"כ עודד פורר להדיח אותה על פי חוק", מסר.

ליברמן הוסיף כי הוא "לא מצליח להבין למה יעקב ליצמן, יצחק הרצוג ועפר שלח נותנים יד לטרוריסטית הזו (זה בסדר תמר זנדברג, ממך אין לאף אחד ציפיות)". לדבריו, "הדבר היחיד הלא דמוקרטי שיש כאן זה מחבלת שיושבת בכנסת ופועלת נגד חיילי צה"ל. אני מבקש מכם להיכנס לאתר ולכתוב לכל הח"כים שמסרבים לחתום". בעבר קרא ליברמן לאסור את זועבי ולשלול את אזרחותה.

ליברמן בטוויטר

לפני כשבוע דחו תשעה שופטי בג"ץ את העתירות נגד חוק ההדחה. לפי החוק, תיקון לחוק יסוד הכנסת, מליאת הכנסת תוכל להדיח ח"כ בגין הסתה לגזענות ותמיכה במאבק מזוין נגד מדינת ישראל, ובלבד שבהדחה יתמכו 90 ח"כים. הליך ההדחה יחל לאחר שעל בקשת ההדחה יחתמו 70 ח"כים, מתוכם עשרה שאינם בקואליציה - רוב שכעת ח"כ פורר מתקשה להשיג. נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות כתבה בדחייה שאמנם "חוק ההדחה פוגע פגיעה ממשית בזכויות יסוד שהן מהחשובות בשיטתנו", אך יש בו מערכת של איזונים ובלמים ו"אין לומר כי הוא שולל את ליבת הזהות הדמוקרטית של המדינה".

הצעת החוק אושרה בכנסת ביולי 2016, ברוב של 62 תומכים מול 45 מתנגדים. לאחר העברת החוק,הוגשו שתי עתירות בדרישה לבטלו - אחת על ידי ח"כ יוסף ג'בארין, האגודה לזכויות האזרח ועמותת עדאלה, ושנייה על ידי עו"ד שחר בן מאיר.

במארס הרחיקה ועדת האתיקה של הכנסת את זועבי מישיבות המליאה והוועדות למשך שבוע, לאחר שכינתה את חיילי צה"ל "רוצחים". זועבי טענה בפני הוועדה כי "התבטאות זו היא חלק מחופש הביטוי הכי בסיסי ולאיש אין זכות לסתום פיות בשל דעות לא נוחות לו. אמת דיברתי". עוד היא הציעה לשלוח לוועדה רשימת מקרי רצח של פלסטינים בידי חיילים. הוועדה דחתה את טענתה והורתה להרחיקה מהכנסת החל מהשבוע הראשון של כנס הקיץ.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ