שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

פרץ איים לתבוע תומכי גבאי שטענו כי הקליט בסתר את ישיבת מפלגת העבודה

הח"כ מאיים לתבוע שניים מתומכיו של גבאי שכינו אותו "תחכן בלתי נלאה", והאשימו אותו שהקליט "כאחרון העבריינים" את העימות בין ליו"ר המפלגה

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
גבאי ופרץ, בשנה שעברה
גבאי ופרץ, בשנה שעברהצילום: מוטי מילרוד

ח"כ עמיר פרץ (המחנה הציוני) איים לתבוע תומכים ביו"ר העבודה אבי גבאי, שהאשימו אותו כי הקליט בסתר ישיבת מפלגה והעביר אותה לפרסום בחדשות עשר. עו"ד מטעמו של פרץ שלח מכתב התראה לפני תביעה לשניים מתומכיו של גבאי, תלמה אליגון רוז ושאדי קבלאן.

השניים כתבו בעמודי פייסבוק כי פרץ "לא קיבל החלטה דמוקרטית", ושהקליט "בסתר, כאחרון העבריינים" את ישיבת המפלגה, שקטעים ממנה פורסמו בחדשות עשר. קבלאן כתב כי "מי שבוחש כל הזמן והורס ומתיש ומחליש אותנו זה פרץ", וכינה אותו "חרצף - והמבין יבין. הגועל צף החוצה, לפחות אנחנו יודעים מול מה אנחנו מתמודדים". אליגון רוז כתב כי פרץ הוא "תחכן בלתי נלאה". פרץ דרש מהם למחוק את הדברים, ולהתנצל עליהם.

השבוע התעמתו פרץ וגבאי בישיבת הנהלת המפלגה, על רקע יוזמת גבאי לבטל את הבחירות לוועידת המפלגה בסוף החודש. "אתה דוחף את כולם לעסקנות", הטיח פרץ בגבאי, "עוד לא היתה מעולם מפלגה עם עסקנות כל כך גדולה כמו בתקופה שלך". גבאי, שניצח את פרץ בבחירות לראשות המפלגה בשנה שעברה, עקץ אותו בתגובה על כך שעזב את המפלגה פעמיים, ובעיצומו של הוויכוח פרץ עזב את הישיבה.

הוועידה היא הגוף המחליט על החוקה במפלגה, והיא יכולה באופן תיאורטי לקבוע בחירות חדשות לראשות המפלגה לפני הבחירות הכלליות לכנסת. אם יוזמת גבאי תצא לפועל, כוחו של פרץ בוועידה ידולל, כמו כוחה של הפריפריה במפלגה. בכיר בעבודה אמר ל"הארץ" כי "מפלגת העבודה החליטה על תכנית ההתנתקות שלה מהפריפריה, הקיבוצים והמגזר הערבי". גם יושב ועדת הבחירות של המפלגה, דוד ליבאי, מתנגד למהלך מטעמים משפטיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ