למרות התנגדות הסיעות החרדיות, חוק הגיוס צפוי לעלות להצבעה בקריאה ראשונה

רה"מ מקווה לזכות בתמיכה של יש עתיד ולהביא את החוק להצבעה בשבוע הבא. בכיר בליכוד: "כמו שזה נראה, נתניהו יבקש מבג"ץ דחייה של חצי שנה, ואם לא יקבל - בחירות"

חיים לוינסון
אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו וליצמן בכנסת, בשנה שעברה
חיים לוינסון
אהרן רבינוביץ

ראש הממשלה בנימין נתניהו מתכוון להביא את חוק הגיוס להצבעה בקריאה ראשונה, למרות התנגדות כל המפלגות החרדיות. זאת, בתקווה שיש עתיד תצביע בעד החוק ותביא לאישורו. ההצבעה צפויה להיערך בשבוע הבא. המחלוקת בנוסח החוק מתמקדת בסנקציות הכלכליות שיוטלו על ישיבות שלא יעמדו ביעדי הגיוס לחרדים, וכן בשאלה כיצד ייקבעו מכסות הגיוס.

היום בישיבת ראשי מפלגות הקואליציה סיכם נתניהו עם ראשי המפלגות כי למרות התנגדותם לחוק, קודם כל הוא יובא להצבעה בקריאה ראשונה, והשינויים בו יוכנסו לקראת ההצבעה בקריאה שנייה ושלישית. הרשימה המשותפת הודיעה כי חבריה אינם מתכוונים להשתתף בהצבעה.

לוח הזמנים להעברת החוק מצומצם מאוד, לנוכח יציאת הכנסת לפגרה ב-19 במאי. מחר ייגמרו 21 הימים שניתנו להערות הציבור, וגרסה מתוקנת של החוק תונח השבוע על שולחן הכנסת.

בינתיים, האדמו"רים ורבני המפלגות החרדיות מקשיחים עמדות. רבני מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל מתנגדים לסוגיית העמידה במכסות הגיוס. בנוסף הם מתנגדים לסנקציות הכלכליות. "אי אפשר לקבל מהם תשובות ברורות אם אפשר לסגור עסקה או לא", אמר היום בכיר בליכוד. "כמו שזה נראה, נתניהו יבקש מבג"ץ דחייה של חצי שנה, ואם לא יקבל — בחירות".

יו"ר ש"ס אריה דרעי מסר: "בישיבת ראשי סיעות הקואליציה שהתקיימה היום הודעתי לראש הממשלה כי סיעת ש"ס מתנגדת לחוק הגיוס במתכונתו הנוכחית ותצביע נגדו במליאת הכנסת... לא ניתן יד לשום פגיעה בלומדי התורה או במעמדם של בני הישיבות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ