יועמ"שית משרד ראש הממשלה על נתניהו: מי שדיווח לו על אשתו - ראשו נערף

לפי ידיעות אחרונות, עו"ד פרגו-ברנע סיפרה כי לא הצליחה לגרום ליועמ"ש וינשטיין לשוחח עם נתניהו על דרישות רעייתו. "גם לקודמים היו דרישות, אבל זה לא דומה. הלחצים בלתי נסבלים", אמרה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בני הזוג נתניהו במעון ראש הממשלה בירושלים, בחודש שעבר

"ידעתי שהוא לא רוצה לשמוע אף מלה על אשתו. מי שהלך אליו ודיווח לו על אשתו - ראשו נערף", אמרה למקורביה היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה, עו"ד שלומית פרגו-ברנע, בתגובה לפרסום השיחות אתמול בחברת החדשות בינה ליועצו לשעבר של ראש הממשלה בנימין נתניהו ועד המדינה, ניר חפץ. לפי פרסום הבוקר (שני) בידיעות אחרונות, פרגו-ברנע סיפרה למקורביה על הדרישות שמגיעות מבני הזוג נתניהו.

פרגו-ברנע, ב-2015צילום: אבי אוחיון / לע"מ

לפי הפרסום בידיעות אחרונות, פרגו-ברנע אמרה למקורביה כי הדרישות של שרה נתניהו שונות בהשוואה לאלו של ראשי הממשלה שעמם עבדה בעבר - אהוד ברק, אריאל שרון ואהוד אולמרט. "גם לקודמים היו דרישות, אבל זה לא דומה. יכולתי לומר להם 'לא' ולהישאר בחיים", צוטטה, "כאן אני נתקלת באווירה עוינת, הלחצים בלתי נסבלים".

לדברי פרגו-ברנע, הבעיה המרכזית בעבודתה היא דרישות בני הזוג נתניהו בנוגע לביתם בקיסריה. "אלא עשיתי שום דבר שמנוגד למצפוני", אמרה לחבריה לפי ידיעות אחרונות, "אישרנו רק מה שהיה מותר לאשר". לפי הפרסום, פרגו-ברנע אישרה רק שינויים בווילה בקיסריה שנעשו מטעמי ביטחון.

לפי הפרסום, חבריה של פרגו-ברנע שאלו אותה מדוע לא פנתה לנתניהו לאור דרישותיה של אשתו. "מה הייתי אומרת לו? אשתך מציגה דרישות בלתי הגיוניות, דרישות שמנוגדות למינהל התקין? מה הוא היה משיב לי?". 

פרגו-ברנע ניסתה להתמודד עם הדרישות בעזרת היועץ המשפטי לממשלה הקודם, יהודה וינשטיין. לפי הפרסום, פרגו-ברנע ציפתה שוינשטיין ישוחח בנושא עם נתניהו, אך הוא הציע שהיא תדבר עם ראש הממשלה. גם הפרסום בחברת החדשות אתמול התייחס לשיחה בין פרגו-ברנע לוינשטיין שהתקיימה ב-2010. "אני רוצה לגלגל את האחריות ממני. שיהודה יגיד שדין קיסריה כדין בלפור. שייקח את האחריות. זו לא חוכמה שתגיע אלינו בקשה, אנחנו נסרב, והוא יגיד כן. אני לא רוצה. אני רוצה לפעול לפי ההנחיות שלו. הוא היועץ המשפטי לממשלה", צוטטה בשיחה עם חפץ.

בידיעות אחרונות דיווחו כי לאחר שהבינה שהדרישות לגבי תחזוקת הבית בקיסריה לא מפסיקות, פרגו-ברנע הפסיקה להחליט בעניין אלא העבירה את הבקשות למשרד המשפטים. לפי הפרסום, כשהיא מסרבת לדרישה מתייחסים אליה בלשכה כאל "אויבת העם".

לפי השיחות שנחשפו בחברת החדשות אמר חפץ לפרגו-ברנע: "בסופו של דבר הסיפור של קיסריה ב-100% יהיה ביאח"ה, ולכן את חייבת לדעת שאת תהיי ביאח"ה, ואת תאמרי דברים שאת יכולה לעמוד מאחוריהם. אני ממש אומר לך שתשמרי כל ניירת וכל דבר שאת עושה".

בתגובה לפרסום תמלילי ההקלטות אמש, מטעמו של ראש הממשלה נמסר: "עד עכשיו התעסקתם באוכל וחמגשיות וכעת עברתם לרכילות שקרית על אריזה בפצפצים וניקוי מזגנים. עוד לא שמענו גיבוב כזה של רכילות שקרית שאין לה שום קשר לאמת".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ