המאבק על חוק הגיוס |

נתניהו: "רוצה להמשיך עם הקואליציה הזו כמעט עד סוף הקדנציה"

בישיבת ראשי הקואליציה, אמר רה"מ כי אינו מעוניין ללכת כעת לבחירות על רקע חוק הגיוס. על חוק הלאום, הצפוי לעלות להצבעה בשבוע הבא, אמר נתניהו: "החוק חשוב לנו. תכבדו את זה גם אתם"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בישיבת הממשלה, היום

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (ראשון) כי הוא "רוצה להמשיך עם הקואליציה הזו כמעט עד סוף הקדנציה". נתניהו אמר את הדברים בישיבת ראשי הקואליציה, על רקע המאבק הפוליטי סביב חוק הגיוס.

נתניהו התייחס בישיבה גם לחוק הלאום, לאחר שהשר יריב לוין גיבש הבנות בנושא עם רוב סיעות הקואליציה. לוין טרם סיכם את כל הפרטים לקראת ההצבעה ביום שני בשבוע הבא. "החוק הזה חשוב לנו", אמר נתניהו לראשי הקואליציה, "כמו שיש חוקים שחשובים לכם. אני מכבד את זה ותכבדו גם אתם כי החוק הזה חשוב לנו מאוד".

הצעת חוק הגיוס עברה בשבוע שעבר בקריאה ראשונה במליאת הכנסת בתמיכת סיעת יש עתיד מהאופוזיציה. רוב חברי הרשימות החרדיות המתינו מחוץ למליאה כדי לוודא שיש עתיד תומכת בחוק, ולאחר מכן נכנסו והצביעו נגדו כפי שהצהירו. סגן שר הבריאות מיהדות התורה, יעקב ליצמן, הודיע כי סיעתו תפרוש מהקואליציה אם הכנסת תאשר את החוק בקריאה שנייה ושלישית.

הגרסה החדשה של החוק קוראת ליצור מערכת סנקציות אזרחיות כמו שלילת הטבות שהמדינה מעניקה, ומאידך הענקת תמריצים למתגייסים כמו העלאת דמי הקיום ומימון תואר ראשון למי שיסיים שירות צבאי מלא.

חוק הלאום אושר בקריאה ראשונה במאי האחרון, לאחר שהושמט ממנו הסעיף שנועד להכפיף בפסיקות בג"ץ את ערכיה הדמוקרטיים של המדינה להיותה מדינת הלאום היהודי. סעיף אחר שאושר צפוי לאפשר הקמת יישובים ליהודים בלבד ולחסום בני דתות אחרות מלהתגורר ביישובים האלה. הקואליציה סיכמה הנוסח שאושר ייגנז בשל התנגדותן של כולנו, ישראל ביתנו והסיעות החרדיות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ