סקר: הליכוד בראשות איילת שקד זוכה ל-33 מנדטים

לפי מעריב, המפלגה זוכה למספר מנדטים זהה תחת נתניהו. ביטן אמר בשבת על שקד: "היא תתקבל בברכה בליכוד". המחנה הציוני בראשות גבאי יורדת בסקר ל-11 מנדטים אך שומרת על כוחה תחת גנץ

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שקד בטקס השבעת שופטים בבית הנשיא, בשבוע שעבר

אם איילת שקד היתה עומדת בראשות הליכוד, המפלגה היתה עולה בשלושה מנדטים בהשוואה לכנסת הנוכחית וזוכה ב-33 מושבים בכנסת, כך לפי סקר שהתפרסם הבוקר (שישי) במעריב. לפי הסקר, הליכוד זוכה לנתון זהה גם תחת ראש הממשלה בנימין נתניהו.

זהות ראש הליכוד משפיעה על גודלן של שתי מפלגות אחרות. לפי הסקר, אם שקד עומדת בראש המפלגה, הבית היהודי שומרת על כוחה וזוכה לשמונה מנדטים, וש"ס יורדת משבעה לחמישה. כשנתניהו הוא ראש הליכוד, הבית היהודי מתחזקת לתשעה מנדטים וש"ס יורדת לארבעה.

לפי הסקר, ראש הליכוד לא משפיע על שאר המפלגות, ובשני התרחישים המפלגה השנייה בגודלה צפויה להיות יש עתיד, שעולה בשבעה מנדטים ל-18. המחנה הציוני בראשות אבי גבאי יורדת מ-24 ל-11, הרשימה המשותפת יורדת מ-13 ל-11, יהדות התורה עולה משישה לשמונה מנדטים, כולנו יורדת מ-10 לשבעה, מרצ מתחזקת בשני מנדטים לשבעה, ישראל ביתנו שומרת על ששת המנדטים שלה ומפלגה בראשות אורלי לוי-אבקסיס זוכה גם כן בשישה מנדטים.

בסקר השתתפו 578 חברים בפאנל הפוליטי של Panell4all לביצוע מחקרים באינטרנט, והוא כולל מדגם מייצג של האוכלוסייה במדינת ישראל מגיל 18 ומעלה. טעות הדגימה המרבית בסקר היא 3.4%.

עוד נבדק בסקר גם מה קורה אם הרמטכ"ל לשעבר, בני גנץ, עומד בראש מפלגת העבודה. בתרחיש זה, הליכוד בראשות נתניהו זוכה ל-32 מנדטים, המחנה הציוני ל-22, יש עתיד זוכה ל-13 מנדטים, הרשימה המשותפת ל-11, הבית היהודי לתשעה מנדטים, יהדות התורה לשמונה, מרצ לשישה, ישראל ביתנו, כולנו ומפלגה בראשות אורלי לוי-אבקסיס לחמישה מנדטים כל אחת וש"ס לארבעה.

בתרחיש שבו גנץ עומד בראשות העבודה ומתמודד מול הליכוד בראשות שקד, הליכוד זוכה ל-31 מנדטים והמחנה הציוני שומרת על כוחה לעומת הכנסת הנוכחית וזוכה ל-24 מנדטים. יש עתיד זוכה ל-13 מנדטים, הרשימה המשותפת ל-11, הבית היהודי ויהדות התורה לשמונה כל אחת, מרצ לשישה ישראל ביתנו, כולנו ומפלגה בראשות אורלי לוי-אבקסיס לחמישה מנדטים כל אחת וש"ס לארבעה.

יו"ר הקואליציה לשעבר, ח"כ דוד ביטן (הליכוד), התייחס ביום שבת האחרון לאפשרות ששקד תצטרף למפלגתו. "לדעתי היא תתקבל בברכה בליכוד, ואם היא תתמודד בליכוד היא תצא ראשונה בפריימריז. את כולם היא תנצח, לא רק את מירי רגב", אמר ביטן בכנס לשכת עורכי הדין באילת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ