גבאי דרש מח"כ ברושי להתפטר: "אין מקום לעברייני מין ברחוב או בכנסת"

גבאי הורה לח"כ להתפטר לאחר דיווח על הטרדה נוספת מצדו, שהגיע אחרי תקרית דומה עם ח"כ נחמיאס-ורבין: "דרשתי ממנו לקבל אחריות על מעשיו המבישים ולפרוש". ברושי הבהיר כי לא יתפטר: "לא עשיתי כלום"

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ח"כ ברושי במליאת הכנסת, בשבוע שעבר
ח"כ ברושי במליאת הכנסת, בשבוע שעברצילום: אוליבייה פיטוסי

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, דרש הערב (ראשון) מח"כ איתן ברושי להתפטר מהכנסת בעקבות עדות של אשה שטענה שחבר הכנסת הטריד אותה לפני כמה שנים, כשהיה יו"ר המועצה האזורית עמק יזרעאל. הדיווח על ההטרדה מגיע שבועיים לאחר פרסום התקרית שבה נגע ברושי בישבנה של חברתו לסיעה, ח"כ איילת נחמיאס-ורבין. "שוחחתי הערב עם ח"כ ברושי והודעתי לו על השעייתו לאלתר מפעילות במפלגה", הודיע גבאי. "דרשתי ממנו לקבל אחריות על מעשיו המבישים ולפרוש מהכנסת. אין לעברייני מין מקום ברחוב או בכנסת". מנגד, ברושי אמר הערב לחברת החדשות כי אין בכוונתו להתפטר. "לא עשיתי כלום", אמר.

הערב פורסם בחדשות עשר כי לידיו של גבאי הגיעה עדותה של האשה, ולפיה היא הוטרדה על ידי ברושי במעלית. "כשהגיעה המעלית, עלינו למעלה אל הקומה שהיינו צריכים לישון בה, וכל אחד כמובן לחדרו. איתן לא נתן לי לצאת מהמעלית ותקף אותי כשאני בתוך המעלית ולא נתן לי לצאת, נוגע באיבריי האינטימיים", נשמעה האשה בהקלטה שפורסמה הערב. "אני נדחקתי בתוך המעלית ומנסה להדוף אותו תוך כדי שהוא שואל אותי מה יש לי ולמה אני לא זורמת, למה אני עושה עניין, ובעור שיניי הצלחתי, אחרי שהדפתי אותו כמה פעמים, לצאת מהמעלית".

ח"כ נחמיאס ורבין במליאת הכנסת, לאחר פרסום התקריתצילום: אוליבייה פיטוסי

ראשת האופוזיציה ציפי לבני אמרה בתגובה לדברים כי "על פי הפרסום, אין לברושי מקום ברשימה ובכנסת". מח"כ שלי יחימוביץ (המחנה הציוני) נמסר כי "די היה במעשה המגונה החמור שעשה ברושי בחברת כנסת כדי להביא לסילוקו מהחיים הפוליטיים, ועכשיו קיבלנו הוכחה נוספת לכך". ח"כ סתיו שפיר (המחנה הציוני) הגיבה אף היא לפרסום ואמרה כי אם לא יתפטר, יש להטיל על ברושי סנקציות. "אפס סבלנות להטרדות ותקיפה מינית. זו הדרך היחידה", אמרה.

יו"ר מרצ, ח"כ תמר זנדברג, וחברת המפלגה, ח"כ מיכל רוזין, קראו לברושי להתפטר מהכנסת. "במקום לאיים בתביעת השתקה הזויה, מוטב היה כי ח"כ ברושי יכיר פומבית במעשיו וייקח אחריות מלאה עליהם. נראה על פניו כי מדובר בהתנהגות שיטתית של הטרדות, ולא יתכן שנבחר ציבור כזה ימשיך בתפקידו. אנו קוראות לאיתן ברושי להתפטר מהכנסת לאלתר".

לפני כשבועיים פורסמה התקרית של ברושי עם ח"כ נחמיאס-ורבין באירוע בקיבוץ בארי, שבה נגע ברושי בישבנה של חברת הכנסת. למרות שנחמיאס-ורבין דרשה מברושי התנצלות מיד, הוא הפנה לה את הגב. אחרי האירוע היא פנתה לח"כ יואל חסון ודרשה ממנו לנזוף בו. גבאי התערב אף הוא לאחר מכן ורק אז הוא ניסה להתנצל בפני ורבין שהסכימה לקבל אותה כעבור שלושה ימים.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ