גבאי בתגובה לאיום תביעת הדיבה של ברושי: "ניסיונות הפחדה לא ישפיעו"

ברושי איים שיתבע את יו"ר העבודה אם לא יתנצל על שכינה אותו עבריין מין, ותקף את גבאי: "הוא ישב במעצר בית חמישה ימים, ניתנה לו הזכות להגן על כבודו וחפותו"

יהונתן ליס
חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ישיבת סיעת המחנה הציוני בכנסת, החודש
יהונתן ליס
חיים לוינסון

יו"ר העבודה אבי גבאי התייחס התייחס (שני) לאיום בתביעת דיבה מצד חבר הכנסת ממפלגתו איתן ברושי, ואמר כי "ניסיונות הפחדה לא ישפיעו". מוקדם יותר היום איים ברושי כי אם עד השעה תשע בערב גבאי לא ימחק את הציוץ שבו כינה את חבר הכנסת עבריין מין ויתנצל, הוא יגיש נגדו תביעת דיבה. 

גבאי הודיע אמש כי ישעה את ברושי בעקבות פרסום טענה שנייה על תקיפה מינית מצדו. הערב אמר גבאי כי לא יושפע מהפחדות וכי "מרחב ציבורי בטוח ומוגן לנשים היא מטרה שנמשיך להילחם עליה". 

הציוץ של גבאי שברושי דרש את מחיקתו

ההתנצחות בין שני חברי המחנה הציוני נמשכה גם הערב. בשיחה עם חברת החדשות ביקר ברושי את גבאי וציין כי גבאי עצמו נחשד בעבר במעורבות בפרשת ריגול עסקי בעת שהיה מנכ"ל בזק. "הוא ישב במעצר בית חמישה ימים", אמר ברושי על גבאי. "עשו לי פה בית דין שדה. ניתנה לגבאי הזכות להגן על כבודו וחפותו, ובסופו של דבר לא הוגש נגדו כתב אישום. אני מצפה ממנו שכך ינהג גם כלפיי". 

נוכח הקריאות המהירות במפלגת העבודה לברושי לעזוב את הכנסת, בולטת השתיקה במחנה המזוהה עם עמיר פרץ במפלגת העבודה. פרץ עצמו החליט שלא להגיב לפרשה עד שיתבררו העובדות, וגם כעמדה לעומתית לגבאי. חברי הכנסת נחמן שי וחיליק בר לא התבטאה בנושא, וחברת הכנסת רויטל סוויד כתבה בטוויטר "אני מגנה כל תקיפה מינית ויש לנקוט מדיניות של אפס סובלנות לעבירות מין. לח"כ ברושי עומדת חזקת החפות והזכות להגן על שמו הטוב, אך הציפיה מנבחר ציבור היא שינהל מאבק על שמו הטוב שלא מבית המחוקקים". היא לא התראיינה בכלי התקשורת. בכיר במפלגה אמר ל"הארץ" כי "פרץ נהנה להראות שהוא השקול, וגבאי חסר הניסיון".

במכתב ששלח הבוקר עורך דינו של ברושי, אילן בומבך, נכתב כי הטענות הובאו לאוזניו רק בשעה 19:45 אתמול, וכי שעה לאחר מכן הודיע גבאי על השעייתו. לדבריו, אין בסמכותו של גבאי להשעות מהמפלגה מאחר שרק מזכ"ל המפלגה והמזכירות שלה רשאים לכך. עוד טען כי ניתן להשעות חבר כנסת רק לאחר שימוע. 

"הדברים הבלתי אחראיים שיצאו מפיו של נבחר ציבור כ"כ בכיר, ראוי להם שהוא יחזור בהם בהקדם האפשרי", אמר בומבך ל"הארץ". "בשלב הבא אנחנו בהחלט שוקלים תביעת דיבה נגד כמה וכמה גורמים שהוציאו את דיבתו של ח"כ ברושי ועשו את זה בחוסר אחריות מוחלט. המלים פה מצאו את דרכן מהר מאוד לערוצי התקשורת בלי לבדוק את העובדות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ