נתניהו פוצץ דיון על חוק הלאום עם נציגי הדרוזים

רה״מ אמר לתא"ל במיל' אמל אסעד כי הוא לא מוכן לדון עם מי שכתב על ישראל כי היא מדינת אפרטהייד - כשהוא מתייחס לדברים שכתב נציג העדה בחשבון הפייסבוק שלו. אסעד: ״התעקשנו על שינוי החוק, זה היה תירוץ לפוצץ את הפגישה״

נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו ונציגי העדה הדרוזית, היום
נתניהו ונציגי העדה הדרוזית, היוםצילום: אוליבייה פיטוסי

ראש הממשלה בנימין נתניהו פוצץ הערב (חמישי) דיון עם נציגי העדה הדרוזית על חוק הלאום, בגלל פוסט שפרסם תת-אלוף במיל' אמל אסעד בפייסבוק. בפוסט, הזהיר אסעד מפני הידרדרות למדינת אפרטהייד בגלל חוק הלאום. לפני פיצוץ הפגישה, אמר אסעד כי לא יהיה מוכן לקבל חקיקה נפרדת לעיגון מעמד העדה ללא תיקון של חוק הלאום.

הצדדים יצאו להפסקה, וכשחזרו ממנה אמר נתניהו לאסעד כי בעבר כינה את ישראל "מדינת אפרטהייד". אסעד אמר כי הוא עומד מאחורי דבריו, ולפיהם הוא סבור שחוק הלאום עלול לדרדר את מדינת ישראל לאפרטהייד. נתניהו טען כי הוא לא מוכן לסבול "פגיעה בכבוד ראש ממשלת ישראל ובכבודה של המדינה" ממי שמטיח בו דברים כאלה.

"אני לא העלתי בכלל את נושא האפרטהייד בפגישה. נתניהו התייחס לדברים שכתבתי בפייסבוק בימים האחרונים לפיהם החוק עלול להוביל לאפרטהייד", אמר אסעד. "אני עומד מאחורי הדברים האלה, אבל נתניהו הוא זה ששלף אותם פתאום בפגישה כדי לפוצץ אותה".

מוקדם יותר הערב ניסו מפגינים דרוזים למנוע מח"כ אבי דיכטר (הליכוד), יוזם חוק הלאום, לשאת דברים בטקס הענקת מלגות ל-80 מבני העדה שהשתחררו מצה"ל ומשירות לאומי בבית הספר אורט בראודה בכרמיאל. בטקס השתתפו רק 40 בני אדם, והאולם נותר ברובו ריק.

שניים מהמוחים, ד"ר אמיר חניפס, יו"ר פורום המאבק בחוק הלאום, ויוסף חניפס, עלו לבמה, צעקו לדיכטר כי הוא גזען וקראו לסטודנטים לצאת מהאולם. "אתה סוג ב', הוא פגע בכולם, תתבייש לך, לך הביתה, תרד מהבמה", הם קראו לעברו. "אבי, אתה פוגע בעדה הדרוזית. תסתכל לי בעיניים, יש לנו מלחמה", אמר אחד מהם. הוא פנה למשתתפים שנותרו לשבת במקומותיהם ואמר: "תתביישו לכם, צאו החוצה". השניים הוצאו מהאולם אחרי כמה דקות על ידי שוטרים, כשמאבטחים מגוננים על דיכטר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ