בנט גינה את הקמפיין האנטי-חרדי של סניף הבית היהודי בירושלים: "לא מייצג את עמדתנו"

"רק הבית היהודי יבלום את השפעת החרדים", נכתב בכרזה שהפיצו הפעילים בבירה. בנט: "אנו מאמינים בחיבור והידברות ולא בהגדלת הקיטוב". סמוטריץ': "קמפיין כואב ומביש, נדרוש לגנוז אותו"

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מודעת הקמפיין
מודעת הקמפיין

ראשי מפלגת הבית היהודי תקפו הבוקר (שני) בחריפות את הקמפיין של סניף המפלגה בירושלים, שבו נראים מועמדים לראשות העיר כשהם חבושים במגבעת חרדית ובפאות. יו"ר המפלגה, השר נפתלי בנט, כתב בחשבון הטוויטר שלו כי "הבית היהודי מגנה בתוקף את הקמפיין שפורסם הבוקר על ידי סניף המפלגה בבחירות המוניציפאליות בירושלים". ח"כ בצלאל סמוטריץ' הודיע כי הקמפיין ייגנז.

הקמפיין, תחת הכותרת "בזמן שהם חרדים לגורלם, רק בית יהודי מנצח יבלום את השפעת החרדים", פורסם הבוקר בידיעות אחרונות. "הקמפיין לא נעשה על דעת ההנהגה הארצית של המפלגה, ולא מייצג את עמדתה כלפי הציבור החרדי", הוסיף בנט. "לא זו דרכנו. אנו מאמינים בחיבור והידברות בין החלקים השונים בחברה הישראלית, ולא בהגדלת הקיטוב".

סמוטריץ' מסר: "קמפיין כואב ומביש שפורסם הבוקר מטעמנו בבחירות המוניציפליות בירושלים נעשה שלא על דעתנו ואנחנו מתנערים ממנו באופן מוחלט ודורשים את גניזתו. מבקש להתנצל באופן אישי בפני מי שנפגע. נתחקר ונוודא בע"ה שטעויות חמורות כאלו לא יישנו".

מדבריה של ראשת הסניף בירושלים, חגית משה, עולה כי הבית היהודי בעיר מבקש למצב את עצמו כגורם שיאזן את הלחצים שיופעלו על כל ראש עיר שיבחר מטעם החרדים. את הקמפיין הכין משרד הפרסום של יהושע מור יוסף, שהגן עליו הבוקר בראיון בגלי צה"ל ואמר שהציבור הירושלמי צריך להעדיף ראש עיר חילוני על פני ראש עיר חרדי.

סמוטריץ' מגיב למנכ"ל חברת הפרסום של הקמפיין

משה הגיבה לביקורת בחשבון הפייסבוק שלה: "אז נכון, חלקכם 'ממש מזועזעים' מהתמונה שהוצעה ללוות את הקמפיין. מודה, גם אני לא אהבתי אותה ולכן הוריתי לגנוז אותה". היא הוסיפה: "אין לנו דבר וחצי דבר נגד החרדים".

מפלגת הבית היהודי בעיריית ירושלים התפצלה בקדנציה האחרונה ובבחירות הקרובות ירוצו שתי מפלגות ימין דתיות. הבית היהודי בראשות משה ומפלגת מאוחדים בראשות חבר מועצת העיר אריה קינג ופעיל הימין יונתן יוסף.

מפלגתו של קינג גינתה הבוקר בחריפות את הקמפיין ומסרה: "איננו רואים הבדל בין הלבשת המועמדים לראשות העיר בתחפושת חרדית מלגלגת לקריקטורות האנטישמיות של היהודים מבית מדרשם של עיתונים אירופאים אנטישמים. זו הסתה לכל דבר".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ