נתניהו בוועדה לפתרון מחאת הדרוזים: "חשוב שלא נקבל החלטות בפזיזות"

הוועדה לזכויות המיעוטים המשרתים בצבא, שהוקמה בעקבות המחאה נגד חוק הלאום, התכנסה בנוכחות חמישה שרים בלבד. תא"ל במיל' אמל אסעד: "מצפים לפתרון שיכלול שוויון מוחלט"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנת העדה הדרוזית בכיכר רבין, במוצ"ש

ועדת השרים לענייני העדה הדרוזית, הצ'רקסית והמשרתים בכוחות הביטחון מקרב אוכלוסיית המיעוטים התכנסה היום (שני) לדיון ראשון, בעקבות מחאת הדרוזים נגד חוק הלאום. בדיון הועלו הצעות לנושאים אותם ניתן לקדם. ראש הממשלה בנימין נתניהו, שנכח בישיבה, הנחה את השרים להיערך לדיון נוסף בשבוע הבא, ולהציג את פעילות משרדיהם בשיכון ודיור, תעסוקה, רווחה והטבות לחיילים משוחררים בכל הנוגע לעדה הדרוזית.

בישיבה נכחו ראש נתניהו וחמישה מתוך 11 השרים שמונו כחברים בה. ראש הממשלה אמר בישיבה כי "חשוב שנקבל החלטות נכונות ולא בפזיזות. על חוק הלאום עבדנו שמונה שנים. אני לא אומר שנעבוד על זה שמונה שנים, אבל גם לא שמונה ימים". 

תת-אלוף במילואים אמל אסעד, ממובילי המאבק בחוק, מסר בתגובה להתכנסות הוועדה כי לא חל שינוי בעמדתם של ראשי העדה. "עמדתנו נשארה כפי שהייתה - אנחנו מצפים לפתרון שיכלול שוויון מוחלט", אמר.

בישיבה השתתפו, לצד נתניהו, רק חמישה מבין חברי הוועדה: שרת המשפטים איילת שקד, שר התיירות יריב לוין, שר התקשורת איוב קרא, השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל ושר החקלאות אורי אריאל, שהצטרף לוועדה לאחר הקמתה. אתמול הודיע נתניהו כי בוועדה בראשותו יהיו חברים גם שר הביטחון ליברמן, שר האוצר כחלון, שר הפנים דרעי, שר הבינוי והשיכון גלנט, השר לשיתוף פעולה אזורי הנגבי ושרת התרבות והספורט רגב.

במקומו של כחלון נשלח סגן השר יצחק כהן; במקום גלנט נשלח מנכ"ל משרדו חגי רזניק; ובמקום ליברמן נשלח סגן השר אלי בן דהן. השר הנגבי נסע לקולומביה במקום נתניהו, והשר בנט שוהה בחופשה בחו"ל.

עוד בטרם ישיבת השרים, מסרו ראשי העדה: "אנו ממשיכים, מבקשים ודורשים מראש הממשלה לקבע את מעמדה של העדה הדרוזית במעמד חוקתי, כך שיעניק שוויון זכויות מלא ואזרחות שווה ברוח מגילת העצמאות. במקביל, נוסיף ללמוד את העקרונות שבבסיס המתווה להגשמת שוויון הזכויות האזרחי לבני העדה הדרוזית".

נתניהו הציע כבר בשבוע שעבר להקים את הוועדה, בעוד שראשי העדה הדרוזית אמרו כי היא אינה תואמת את עמדתם ואת דרישתם לשנות את החוק. אתמול אמר נתניהו כי הוועדה "תקדם את הקשר העמוק עם בני העדה הדרוזית ואת המחויבות שלנו כלפיה, ובמקביל תוקיר גם את אלה המשרתים בצה"ל ובכוחות הביטחון".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ