נתניהו על צעדת המחאה נגד חוק הלאום: "אין עדות טובה יותר לנחיצות החוק"

שרים וחברי כנסת מהליכוד תקפו את המפגינים לאחר שחלק מהם הניפו דגלי פלסטין. מירי רגב: "השמאל וערביי ישראל מעדיפים את צבעי האדום, שחור וירוק על פני הכחול והלבן"

יהונתן ליס
נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מפגינים נגד חוק הלאום, הערב בתל אביב
מפגינים נגד חוק הלאום, הערב בתל אביבצילום: תומר אפלבאום

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב להפגנת המחאה נגד חוק הלאום בתל אביב ואמר כי "אין עדות טובה יותר לנחיצות החוק", בהתייחס לתמונות בהן נראו מפגינים מניפים דגלי פלסטין. לדבריו, "נמשיך להניף את דגל ישראל בגאון ולשיר את התקווה בגאווה גדולה". אל נתניהו הצטרפו שרים וחברי כנסת מהליכוד.

ההפגנה, בה השתתפו עשרות אלפי מפגינים - יהודים וערבים - נערכה ביוזמת ועדת המעקב של הציבור הערבי בישראל. היא החלה בצעדה מכיכר רבין לרחבת מוזיאון תל אביב, והסתיימה בעצרת תחת הכותרת "יבוטל חוק הלאום - כן לשוויון".

שרת התרבות והספורט מירי רגב כתבה בחשבון הפייסבוק שלה: "לא היה לי ספק שדגלי פלסטין יהיו הערב חלק מהתפאורה בהפגנת השמאל שבכיכר רבין. השמאל וערביי ישראל מעדיפים את צבעי האדום שחור וירוק על פני הכחול והלבן. זה ההבדל בין מדינת כלל אזרחיה למדינת הלאום של העם היהודי. זאת סיבה נוספת לחשיבות חוק הלאום". 

רגב הוסיפה: "ההפגנה הזו מוכיחה שיש שיתוף פעולה בין השמאל לערבים שרוצים פה מדינה אחרת - ממשלה אחרת. זה לא יעזור להם וכדאי שיפנימו: השפה עברית היא השפה הרשמית של מדינת ישראל. דגל הכחול לבן עם מגן דוד הוא הדגל הרשמי. ההמנון שלנו הוא 'התקווה' ובירתנו המאוחדת היא ירושלים עיר הנצח".

שר המדע אופיר אקוניס אמר: "עשרות דגלי אש"ף ששטפו את ההפגנה בתל אביב - ההוכחה הנחרצת בנחיצותו של חוק הלאום. אם למישהו עוד היה ספק מדוע החוק הכרחי, אז התמונות מת״א הערב הן ההוכחה הברורה והחד משמעית שישראל חייבת את חוק הלאום". אקוניס הוסיף כי "מול אלה המערערים שישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי, הדגל הכחול-לבן והמנון התקווה, חוק יסוד: הלאום הוא מהחוקים החשובים שחוקקו בישראל בשנים האחרונות".

אליו מצטרף גם שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ שמסר: "דגלי פלסטין מונפים הערב בכיכר רבין בת״א, בהפגנה נגד חוק הלאום. אחמד טיבי ואיימן עודה וחבריהם מפגינים נגד הלאום היהודי ובעד הלאום הערבי - פלסטיני. לא המלים בחוק מפריעות להם, אלא קיומה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. הם ימשיכו להפגין ואנחנו לבנות ולחזק את מדינת ישראל".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ