נתניהו: המפגינים רוצים להפוך את ישראל למדינה ישראלית-פלסטינית

השרה רגב אמרה כי "רבין מתהפך בקברו, חבירת השמאל לערבים היא אבסורד". לבני הגיבה: לראות ימין לאומי וליברלי שהופך לאומני קיצוני לא היה חלק מהחזון של ז'בוטינסקי ובגין

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בפתח ישיבת הממשלה, היום
נתניהו בפתח ישיבת הממשלה, היוםצילום: אמיל סלמן

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (ראשון) בישיבת הממשלה שרבים מהאנשים שהפגינו אתמול בתל אביב נגד חוק הלאום "רוצים להפוך את ישראל למדינה ישראלית פלסטינית". "ראינו אתמול את דגלי אש"ף בלבה של תל אביב ושמענו בדם ואש נפדה את פלסטין", אמר ראש הממשלה, "בדיוק לשם כך העברנו את חוק הלאום". הוא ציין ש"ישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית, וזכויות הפרט מעוגנות בחוקים אחרים", והוסיף שהממשלה תשמור על חוק הלאום.

בהתייחס למתיחות בדרום, אמר ראש הממשלה: "אנחנו בעיצומה של מערכה נגד הטרור בעזה, יש בה חילופי מהלומות וזה לא ייגמר במכה אחת. הגישה שלנו ברורה - הפסקת אש מוחלטת ולא נסתפק בפחות מזה". בסוף השבוע עמלו צוותים מטעם שליח האו"ם למזרח התיכון, ניקולאי מלדנוב, וההנהגה המצרית על שימור הפסקת האש בין חמאס לישראל. למרות ההכחשות בירושלים על דבר קיומה, ההפוגה נשמרת לעת עתה. 

שרת התרבות מירי רגב התייחסה לפני ישיבת הממשלה להנפת דגלי פלסטין בעצרת אמש, ואמרה כי "זה שהשמאל חבר לערבים זה אבסורד. אני בטוחה שרבין מתהפך בקברו". רגב אמרה כי "לא יכול להיות שבמרכז תל אביב מונפים דגלי פלסטין, זאת הסתה", והוסיפה ש"הבעיה היא לא חוק הלאום, אלא איך הם רואים את מדינת ישראל - לא כמדינה יהודית אלא כמדינת כלל אזרחיה".

ראשת האופוזיציה, ציפי לבני (המחנה הציוני) הגיבה לדברי נתניהו ורגב. "חושבת הרבה על ז'בוטינסקי ובגין שהאמינו בשוויון במדינת העם היהודי", אמרה, "לראות ימין לאומי וליברלי שהופך לאומני קיצוני - לא היה חלק מהחזון שלהם. דווקא יש הנהגה לאומית ליברלית, היא לא בממשלה".

אתמול אמר נתניהו על ההפגנה ש"אין עדות טובה יותר לנחיצות החוק", בהתייחס לתמונות בהן נראו מפגינים מניפים דגלי פלסטין. לדבריו, "נמשיך להניף את דגל ישראל בגאון ולשיר את התקווה בגאווה גדולה". אל נתניהו הצטרפו שרים וחברי כנסת מהליכוד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ